KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kolejli bayanlar zor kazandı
Kolejli bayanlar zor kazandı
Salon Sporları
08 Kasım 2009 Pazar 13:29
  • 618
  • 0

Kolejli bayanlar zor kazandı

İlimizi liseler arası ve bölgesel basketbol liginde temsil eden Karşıyaka Koleji Spor kulübü bayan basketbol takımı önceki gün Atatürk Spor Salonunda Özel Atafen İlköğretim Okulu yıldız erkek basketbol takımını zorda olsa 72-69 yendi.

Bayan basketbolcular boş durmuyor
Geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen liseler arası basketbol Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden ve Türkiye sekizinciliğini elinde bulunduran Karşıyaka Koleji bu yıl Türkiye şampiyonluğuna göz koymasından sonra yaptığı flaş transferle adından çok söz ettirdi. Karşıyaka Koleji bayan basketbol okul takamı ile Özel Atafen İlköğretim Okulu şyıldız erkek basketbol takımı ile hazırlık maçı yaptı.

 

En skorer oyuncu Atafenli Batuhan
Karşıyaka Koleji bayan basketbol takım zorlanmasın rağmen rakibini 72-69 yenmesine rağmen ortaya koyduğu kötü oyunu ile dikkat çekti. Karşıyaka Koleji okul bayan basketbol takımında Sedef Çıtak ve Gizem Okyar gribal enfeksiyon nedeniyle forma şansı bulamazken Karşıyaka Koleji`li bayanlarda Simay Kutlu 22, Yeşim 15 ve Berfin 12 sayı kaydetti. Özel Atafen İlköğretim Okulu`nda ise Batuhan 23, Onurcan 15 sayı attı.

 

Maç kıran kırana geçti
Atatürk Spor Salonu`nda yapılan hazırlık maçında Karşıyaka Koleji Gökçe, Simay Kutlu, Berfin, Simge ve Fatma Nida beşiyle başlarken, Özel Atafen İlköğretim Okulu ise Batuhan, Onurcan, Enes Kanbay, Nida ve Bedirhan beşiyle çıktı. İlk periyot tarafların sergilediği performans itibari ile kıran kırana geçerken, Atafenli sporcular 20-19 üstünlüğü ile sona erdi. İkinci periyot ise Karşıyaka Koleji 38-34 üstünlüğü ile sona erdi.

 

Karşıyaka Koleji tat vermedi
Üçüncü periyotta pota altını iyi değerlendiren Atafenli gençler, Batuhan ve Onurcan kaydettiği sayılarla bu periyodu 52-48 önde kapadı. Son periyotta toparlanan Karşıyaka Koleji bayan basketbol takamı Simay, Yeşim ve Berfin sayıları ile maçı 72-69 kazanmayı bildi. Savunma ve hücumda sergilediği vasat oyunu ile göze çarpan Karşıyaka Koleji`nde, Gökçe, Simge, Selen Ezgi, Berfin, Fatma Nida çok sık pas hataları yaptı.

 

KARŞIYAKA KOLEJİ BAYAN BASKETBOL TAKIMI: 72
ÖZEL ATAFEN İLKÖĞRETİM OKULU YILDIZ ERKEK BASKETBOL TAKIMI:
69
SALON: Atatürk
HAKEMLER: Vedat Du rgut ***, Seçil Sevinç ***
KARŞIYAKA KOLEJİ BAYAN BASKETBOL TAKIMI: Gökçe * (4), Simay Kutlu **** (22), Berfin ** (12), Simge * (3), Fatma Nida ** (6), Yeşim *** (15), Selen * (4), Ezgi * (5), Melike * (1)
ÖZEL ATAFEN İLKÖĞRETİM OKULU YILDIZ ERKEK BASKETBOL TAKIMI: Batuhan **** (23), Onurcan *** (1%), Emre kanbay *** (11), Nida *** (8), Bedirhan ** (4), Atahan *** (2), Candeniz **, Bartu ** (2), Enes Ergün ** (2), Bülent **, Kadircan ** (2)
1.PERİYOT: 19-20
2.PERİYOT: 38-34
3.PERİYOT:72-69

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ