KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Lafarge Meslek Lisesi salonuna kavuşuyor
Lafarge Meslek Lisesi salonuna kavuşuyor
Salon Sporları
31 Aralık 2011 Cumartesi 15:51
  • 628
  • 0

Lafarge Meslek Lisesi salonuna kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime katkısı hız kesmeden devam ediyor. 3 yıl da 80 Bin öğrenciye ücretsiz bilgisayar dağıtan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bütün bu katkılarının yanısıra kent genelindeki okullara da kapalı spor salonları inşa ediy

765 METREKARE
İç ve dış sıvaları tamamlanan Lafarge Lisesi 900 metrekare kullanım alanına sahip. Bu alanın 765 metrekaresi ahşap zeminli spor sahası olacak. Bu saha basketbol ve voleybol oynama imkân verecek. Salonda ayrıca 40 metrekare kantin alanı, kazan dairesi, bay, bayan ve özürlü tuvalet ile çalıştırıcı ve malzeme odası yer alacak.

 

 

120 SEYİRCİ KAPASİTELİ
Binanın birinci katında 64 metrekare çok amaçlı salon, 13 metrekarelik 2 adet soyunma odası, tuvalet ve duşlar yer alıyor. Üç basamaklı olarak yapılacak tribün ise 25 metre boyunda olacak. Bu tribünde 120 kişilik seyirci koltuğu bulunacak. Bina betonarme yapıda olup çatısı çelik konstrüksiyon olarak yapılacak.
 

 

 

4 AYRI SPOR SALONU
İlki Kartepe Uzuntarla Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi için gerçekleştirilen Spor Salonları, Körfez TÜPRAŞ, 50. Yıl Lisesi, Dilovası Solventaş İlköğretim Okulu ve Darıca Lafarge endüstri meslek Lisesi için yapıldı. Birbirinin benzer niteliğini taşıyan bu dört spor salonu öğrencilerin her an spor yapabilmelerine imkân sağlayacak.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ