KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Masa tenisinde heyecan başladı
Masa tenisinde heyecan başladı
Salon Sporları
26 Aralık 2012 Çarşamba 14:51
  • 720
  • 0

Masa tenisinde heyecan başladı

Okullar arası Genç Kızlar ve Erkekler Masa Tenisi İl Birinciliği Atatürk Spor Salonu’nda oynanan birinci gün maçları ile başladı. Oynan ilk gün maçlarında büyük bir heyecan yaşandı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Sporları İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Liselerarası Genç Kızlar ve Genç Erkekler Masa Tenisi il birinciliği heyecanı Atatürk Spor Salonu`nda yapılan ilk gün maçlarıyla başladı. Okullar Arası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Gebze, Gölcük ve İzmit Grubunda gerçekleşecek. İzmit Merkez Grubu Masa Tenisi il birinciliğinde Genç Erkeklerde 7 ayrı grupta 27 Okul katılırken, Genç kızlarda Üç grupta 11 okul 4 gün boyunca büyük bir heyecan yaşayacak. 
 

TAKIMLARDA DÖRT SPORCU
Liseler arası Masa Tenisi İl Birinciliği`nde 22 Masa Tenisi Hakemi dört gün sürecek şampiyonada görev yapacak. Liseler arası masatenisi il birinciliğin müsabakalarında Okul takımları beş maç üzerinde mücadele verirken üç maçı kazan takım galip ilan edilecek.  Her takımda kızlar ve erkeklerde 3+1 sporcu bulunacak. Gruplarından birinci olanlar bir üst tura çıkacak. Atatürk Spor Salonu`nda başlayan ve dört gün sürecek olan Liseler arası Genç Kız ve Erkekler Masa Tenisi İl Birinciliğinde gruplarında birinci ve ikinci olan takımlar ikinci tura çıkmış olacak. 
 

ŞAMPİYONAYA GİDECEKLER
Liseler arası Masa Tenisi İl Birinciliği`nde heyecan dönt gün sürecek. 2. Tura çıkan takımlar 14-15 Ocak tarihleri arasında final grubu maçlarında şampiyonluk için mücadele verecek. Yapılan ilk gün maçlarında Genç Kızlar ve Erkeklerde kısasıya bir mücadele verdi. Kazanan takımlar sevinrç, kaybeden takımlar ise üzüntü yaşadı. Dört gün sürecek İl Birinciliği sonunda genç kızlarda ve erkeklerde  birinci olan takımlar ilimizi Liseler arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası`nda temsil edecek.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ