KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Milli olimpiyat basketçileri çalışıyor
Milli olimpiyat basketçileri çalışıyor
Salon Sporları
09 Kasım 2010 Salı 14:27
  • 2170
  • 0

Milli olimpiyat basketçileri çalışıyor

17 Ağustos 1999 Kocaeli Depremi sonrasında sporcu yetiştirmek ve halkın moralini yükseltmek amacıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından açılan ücretsiz basketbol okulları, çalışmalarını Atatürk Spor Salonu’nda sürdürüyor.

ON YILDIR SÜRÜYOR
Tüm dünyayı yasa boğan 17 Ağustos 1999 Kocaeli Depremi`nin yaralarını sarmak ve gençlerin spor yapmasını sağlamak amacıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi`nin çabalarıyla ilimizde düzenlenen ücretsiz basketbol okulları, 10. yılında başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi antrenörü Şahver Çelikyılmaz nezaretinde gerçekleştirilen kış dönemi antrenmanlarına, yaklaşık 200 sporcu katılıyor.

 

ÇALIŞMALAR HAFTA SONU
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 10 yıldır ücretsiz olarak hizmet veren basketbol okulları, çalışmalarını yaz ve kış döneminde gruplar halinde sürdürüyor. Atatürk Spor Salonu`nda antrenmanlarına devam eden basketbol okulu, Cumartesi ve Pazar 08.00 ile 13.30 saatleri arasında 6-16 yaş grubu sporcu adaylarını ağırlıyor. Milli Olimpiyat Komitesi Basketbol Okulu`nda başarılı olan yetenekli sporcular, çeşitli kulüplere verilip spor yaşantılarına devam ediyor. Minik basketbolcular antrenmanda top sürme, top tutma, atışlar ve basketbol oyun kuralları konusunda eğitim alıyor.

 

1. VE 2. GRUP`TA 71 SPORCU
Milli Olimpiyat Komitesi Basketbol Okulu`na 1. ve 2. Grup ilk çalışmasında Sevim Selin Atabay, Adil Cengizhan Saraç, Erenay Bayram, Gökhan Bayındır, Seyit Kubilay Ulubey, Ozan Gürel, Uğur Enes Başdurmaz, Âdem Erdem, Doğukan Tabay, Ozan Omurca, Okan Çalışkan, Emircan Durmuş, Zeynep Sude Kongur, İbrahim Mert, Melih Kaya, İbrahim Yiğit Uzun, Emiralp Emek, Miraç Aykaç, Anıl Cebeci, Engin Batıkan Karadeniz, Rabia Gül Aydın, Barkın Ali Hafızoğlu, Arın Hafızoğlu, Erencan Dalkıran, Tuğba Badur, Ufuk Akyar, İlkay Terzioğlu, Uğur Akyar, Çağkan Gedik, Emre Efe, Mehmet Enver Korukır, Talha Altan, Eray Alemdaroğlu, Mehmet Akif Sağlam, Gökhan Avcı, Dilruba Karasu, Erdem Yeşildağ, Ömer Faruk Azak, Gamze Doğan, M. Yasir Azak, Fatih Arda Taner, Eren Türkol, Zeliş Bayraktar, Ali Bahadır Yıldız, Efe Başak, Zafer Türkel, Yusuf Şensöz, Ahmet Korkutata, Feyzi Polat, Nafi Cemal Özdemir, Orçun Özer, Emir Rıdvan Toraman, Kemal Subaşı, Mustafa Ünlü, Sertan Çakal, Berke Başaran, Ertuğrul Yavaşoğlu, Furkan Birkavalcı, Abdülkadir Gencer, Eren Filiz, Hatice Ceyhan, Tunay Atılgan, Tuna Atılgan, Ömer Faruk Talan, Enes Keskin, Sudenur Coşkun, Sena Nur Temel ile Umut Kurban yer aldı.

 

DİĞER GRUPTA 75 SPORCU
3. ve 4. Grup`un ilk antrenmanına genç sporcular Umut Karasu, Yusuf Başaran Akar, Alperen Demir, Ersan Efe, Enis Ufuk Çakmak, Ceren Efe, Tarık Buğra Çubukçu, Sude Şenol, M. Kutay Kanpara, Polat Kumru, Berkay İçöz, Gizem Taş, Melike Zafer, Şule Arslan, Merve Gökgöz, Zeynep Akar, Caner Efe Tiryaki, M. Burak Oto, Barış Bay, Doğukan Yıl, Eren Aktop, Elif Sağdıç, Emirhan Yavaş, Ebru Efe, Göksu Demirci, Yağmur Akbaş, Cihan Kurban, M. Ersan Karabalkan, Emirhan Ak, Ozan Kahveci, Çağrı Utku Gül, Zeynep Gül, Abdülsamet Memik, Eren Kardeş, Mümine Akgün, Hidanur Özgür, Simay İpek, Esat Uzuner, Mehmet Uzuner, H. Efe Coşkulu, Muhammet Atalardan, Serhat Yılmaz, Feride Nur Gökgöz, Onur Baş, Şeymanur Temel, Furkan Yakınbayır, Yiğit Güner, Kerem Can Aras, Talha Cinel, Zeynep Elif Kanabay, İsmail Göksel, Berke Alkış, Hilal Kara, C. Zulal Yılmaz, Sude Avcı, Kerem Özcan Sandallı, Fatih Eren Okur, Yiğit Özdemir, Zeynep Sude Yılmaz, Talha Tamer, Gökhan Altun, Muzaffer Ergun, Abdullah Uçar, Yavuz Meltem Kazdaz, Emirhan Çelik, Edanur Bakırcı, Şeyma Yiğiter, Ece Nil Aylan, Ayberk Kayır, Ezgi Bayraktar, Gamze Celal, Semih Gündoğdu, Abdülkadir Karakaş, Ahmet Kuvvet ve Zeynep Özyurt katıldı.
 

Vedat TEKİN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ