KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Minderde fırtına koptu
Minderde fırtına koptu
Salon Sporları
28 Aralık 2012 Cuma 12:56
  • 736
  • 2

Minderde fırtına koptu

Liseler arası Grekoromen Güreş İl Birinciliği Atatürk Spor Salonu’nda büyük çekişmeye sahne oldu. Müsabakalara 15 okuldan toplam 60 sporcu katıldı

10 KATEGORİDE YAPILDI

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Sporları İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Okullar arası Genç Erkekler Grekoromen Güreş İl Birinciliği heyecanı Atatürk spor salonunda gece geç saatlere kadar sürdü. Güreşler sonrasında dereceye giren güreşçiler madalyaları törenle verildi. Kilolarında birinci olan güreşçiler ilimiz Türkiye şampiyonasında temsil edecekler. Güreş müsabakalarına 13 okuldan 60 sporcu katılırken, genç güreşçiler bütün hünerlerini yarışma minderinde göstermeye çalıştı. 


15 OKUL KATILDI
Okullar  arası Grekoromen Güreş İl Birinciliğine Çırağan Lisesi, İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İzmit İmam Hatip Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Gölcük İmam Hatip Lisesi, Gölcük İmam Hatip Lisesi, Gölcük Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Körfez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Hürriyet Lisesi, Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, , Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Fevzi Çakmak Lisesi, Nuh Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi, Kartepe İmam Hatip Lisesi, H.Bayraktar Endüstri Meslek Lisesi katıldı. 
 
 
7 SAAT SÜRDÜ
Bir gün süren müsabakalardan kilolarında dereceye girmek isteyen 60 sporcu kıyasıya bir mücadele verdi. 7 saat süren yarışmalar sonrasında kilolarından ilk üçe giren sporculara ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, başarılı olan sporcuları tek tek kutlayarak madalyalarını verdi. Grekoromen güreşleri 43, 46, 50, 54, 58, 63, 69, 76, 85 ve 100 kilogramda yapıldı. 46 kilogramda İzmit İmam Hatip Lisesi güreşçisi Furkan Aydemir rakibi olmadığı için güreşmeden il birincisi oldu. Kıran kırana süren güreşlerde bazı antrenörlere puanlara itiraz ederken kamera çekmeleri masa hakemleri tarafından izlenip durum değerlendirmesi yapılıp karar verildi. 
 

TUŞ OLDULAR
Bazı güreşler kıran kırana geçerken bazı güreşlerde rakiplerini tuş etmeyi başardı. Liseler arası Grekoromen güreş il birinciliği Atatürk Spor Salonu`nda yapıldı. Genç Erkeklerde büyük çekişmelerin yaşandığı güreş müsabakalarında sonuç olarak İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi farklı kategorilerde 4 birincilik aldı. İzmit İmam Hatip Lisesi 3 birincilik, Gölcük İmam hatip Lisesi 2 birincilik, Körfez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Fevzi Çakmak Lisesi ve Gölcük Teknik Endüstri Meslek Lisesi 1 birincilik aldı. Bu yıl ise Güreş sporuna yeni bir atılım yapan Darıca Çırağan Anadolu Lisesi tüm kategorilere katılırken, 3 ikincilik ve 4 üçüncülük elde edip büyük bir başarıya imza attı. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ