KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Motorculardan örnek davranış
Motorculardan örnek davranış
Salon Sporları
29 Kasım 2012 Perşembe 12:31
  • 631
  • 0

Motorculardan örnek davranış

Kartepe Doğa Sevenler ve Motor Sporları Derneği, Arslanbey’de bir ilke imza attı. Arslanbey’de aktif olarak gençleri spora kanalize etmeye çalışan Dernek Yönetimi, Merkez Camii’nde bir toplantı yaparak gençlerle kaynaşma sağladı

NET KONUŞMA YAPTI

Kartepe Doğa Sevenler ve Motor Sporları Derneği, Arslanbey`de örnek bir çalışma başlattı. Haftanın belirli günleri mahalle Merkez Camii Lokali`nde bir araya getiren Dernek Yönetimi, Merkez camii imamının da katıldığı sohbet organizasyonu düzenliyor. Gençleri kötü yoldan uzak tutup, spora kanalize etmek için bu oluşum başlatan Fatih Topal ve yönetim kurulu üyeleri örnek davranışlarından dolayı takdir görüyor. Dernek Başkanı Fatih Topal, yapılan son toplantıda kısa bir konuşma yaptı. Topal, “Bugünden itibaren adımızı Kartepe Motor Sporları ve Genlik Derneği olarak değiştiriyoruz. Birkaç gün önce yanıma gelen bir kardeşimin bana söylediği şu sözden etkilendiğim için bu geç kalınan oluşuma bugün ilk adımımızı atıyoruz. Abi siz çalışıyorsunuz geliriniz var bir arada bir şeyler yapıyorsunuz. Ama biz ne yapacağız. Önümüz kış nerde oturacağız. Neden bize kimse sahip çıkmıyor”dedi. 
 

GENÇLERİMİZ ÇOK HAKLI
Topal sözlerine şöyle devam etti, “Evet genç kardeşimden duyduğum bu sözler, beni çok etkiledi. Doğru söz ağır gelirmiş, ama haklıydı. Bizim büyüklerimiz bilinçsizlikten veya imkansızlıklardan dolayı bizlere gerekli ilgiyi göstermemiş olabilirler ama bizler bizler neden sahip çıkmıyoruz. Neden sadece gençlerimizin kötülüklerini kavgalarını konuşuyoruz. Ya hiç aynaya bakıp ta kendimize şu soruyu sorduk mu. Biz onlara ne verdik ne istiyoruz.  Bahçeye tohum ekilmeden sebze yetişmiyorsa gençlerimize de bir şey vermeden bir şey beklemek yanlıştır. Bugün burada gördüğüm bu kalabalık, komşu mahallemizde kurulan Şefkatiye Gençliğinin başarılı çalışmaları bize umut veriyor. Demek ki gençlere sahip çıkılınca güzel şeyler de yapılabiliyor.
 
 
DESTEK VERİYORUM
Başkan Topal`ın ardından söz alan Arslanbey Merkez Camii imamı Hüseyin Okur, konuşmasına şu sözlerle başladı, “Avluburun beldesinden buraya geleli henüz 2.5 ay oldu. Geldiğim günden beri tek üzüldüğüm konu cemaatimizde fazla genç görememekti. Ama bugün burada temeli atılan bu oluşumdan gerçekten çok duygulandım. İlçemiz için atılan çok önemli bir adım. Yurt dışında da görev yaptım. Orada özellikle Camii yönetimlerinin genç arkadaşlarımızdan olması onların neler başarabildiklerini gördüm. Maalesef henüz ülkemizde gençlerimize bu konuda gerekli destek verilmediğini görüyor ve üzülüyordum. Ama bugün burada bu oluşumla çok umutlandım ve sevindim. Hayırlı olmasını ve büyüklerimizin de bu oluşuma ve bu birliğin devam etmesi için gerekli desteği vermelerini arzuluyorum. Bu gençlerin hepsi Bizim evlatlarımız önce onlara güzel bir gelecek bırakmak için bizler çaba göstermeliyiz”dedi.
 

DESTEK BEKLİYORUM
Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Mustafa Türk,`te kısa bir konuşma yaptı, Türk, “Bugün burada olmaktan ve bu tabloyu görmekten çok mutluyum. Motor Sporları olarak arkadaşım Fatih Topal ve ekibini yakından takip ediyor ve başarılarına şahit olmanın gururunu yaşıyordum. Beldemizin ve ilçemizin bu tarz güzellikle gündemde olması lazım. Ben bu birlik beraberliğin hayırlı ve daimi olması dilerim”dedi. Mahalle esnaflarından Remzi Kolay da şöyle konuştu, “Bugün burada olmak beni özellikle çok duygulandırdı. Yıllar önce kendimde böyle bir adım atmıştım ama o zamanın şartlarında karşıma çıkan engelleri, imkansızlıktan dolayı aşamamak beni yıllardır üzüyordu. Ama Fatih kardeşimin bugün bu yarım kalan hayalimi gerçekleştireceğinden eminim. Kartepe için çok hayırlı bir adım olacağına inanıyorum ve herkesi destek vermeye bekliyorum” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ