KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Okul sporları etkinlikleri başlıyor
Okul sporları etkinlikleri başlıyor
Salon Sporları
23 Aralık 2011 Cuma 15:37
  • 929
  • 0

Okul sporları etkinlikleri başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurulmasının ardından 2011-2012 yılında Okullar Arası sportif faaliyetlerin yapılması çalışmalarına hız verildi. İlimizde yapılacak sportif faaliyetler için önceki gün ilimizde toplantı yapıldı

OKULLAR KAYIT YAPTIRDI
Okul Sporları İl temsilciliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan 2011-2012 yılı okul sporları faaliyet programı belirlendi. Önceki gün İsmet paşa stadı basın toplantı salonunda yapılan toplantıya Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Avni Yıldırım, Okul Sporları İl Temsilcisi Erol Arutan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın. Milli Eğitim Müdürlüğü Lig Heyeti üyeleri Erdem Karayel, Göksel Ali Argun, Gürhan Öztürk ve Mustafa Kürkan, beden eğitim öğretmenleri katıldı.

 

 

OKULAR BU YIL İLGİ GÖSTERDİ
2011-2012 Eğitim ve öğretim yılında okul sporları faaliyetleri Çarşamba günü Futsol ve Hentbol maçları ile start alacak.  Küçükler, Yıldızlar ve Gençler bay ve bayan dallarında yapılacak oylan İl birinciliği maçlarında birinci olan takım ve ekip ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil edecekler. Futbol, Futsol, Hentbol, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Tenis, Güreş, Yüzme, Atletizm,  Karate, Taekwon-Do, Judo, Halter, Badminton, Eskrim, Halk oyunları, Satranç, Kick boks, Okçuluk dallarında yapılacak olan il birinciliğine çok sayıda okul kayıt yaptırdı.. Şampiyon olan okulun İlimizi Türkiye şampiyonasında temsil ederken tüm masrafları Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar tarafından karşılanacak.

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ