KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Red Dragon madalyaları topladı
Red Dragon madalyaları topladı
Salon Sporları
16 Nisan 2010 Cuma 14:00
  • 1791
  • 0

Red Dragon madalyaları topladı

İlimizde Hapkido branşının tek adresi olan Kocaeli Red Dragon Spor Kulübü, dördüncüsü düzenlenen Türkiye Hapkido Şampiyonası'na kalabalık bir sporcu grubu ile katıldı.

Farklı kategorilerdeki yarışmalarda Red Dragonlu hapkidocular madalyaları topladı.

9 AYRI KATEGORİDE YARIŞTILAR
Minikler kategorisinde; Ali Osman Cirit, Yusuf Can Cirit, Emre Sarı, Mert Özbay, Hakan Mercancı, Özümsu Eylül Polat, Burak Koca, Cengizhan Kartal, Kaan Eski, Yiğit Güner, İsmail Burak Köksal, Cem Mert Fırat, Murat Doğukan Candoğan, Yusuf Ataçandır, Muhsin Ünver, Mahmutcan İmamoğlu, Oğuzhan Tuncer, Furkan Mendil, Fahrettin Kaya ve Muratcan Özdemir. Büyükler Kategorisinde; Uğurcan Uzun, Hakan Ekinci, Orhan Taş, Seçkin Yılmaz, Gökçen Turgun, Tuğberk Erdemir, Enes Koçer, Onur Durukan Ve Faruk Arslan Türk, yarıştıkları kategorilerde büyük bir performans göstererek altın madalyaları kazandılar. Yarışmalarda sporcular tekli ve çiftli nunçhaku, hoshinsul sopa, kılıç, yelpaze, hapki hyong, uçan yan tekme, yüksek hedefe vuruş tekmesi, engeli nakbup, uzun sıçrama tekniği, kırış tekniği kategorilerinde yarıştılar.

AİLELER YALNIZ BIRAKMADI
Red Dragon Kulüp Başkanı Suna Mermer ve yönetim kurulu da şampiyonada yerlerini aldılar. Kulüp teknik direktörü Özcan Mermer, Hapkido yapan en eski kulüp olduklarını ve önümüzdeki yıllarda da bu başarıyı perçinleştirmek istediklerini belirtti. Sporcuları yalnız bırakmayan anne, baba ve aile fertleri de bu şampiyonayı büyük bir heyecanla Minik sporcuları takip etti.  Red Dragonlu sporcuların yaptıkları birbirinden farklı ve çok yönlü gösteriler izleyenleri adeta büyüledi. Yarışmalarda sporcular tekli ve çiftli nunçhaku, hoshinsul sopa, kılıç, yelpaze, hapki hyong, uçan yan tekme, yüksek hedefe vuruş tekmesi, engeli nakbup, uzun sıçrama tekniği, kırış tekniği kategorilerinde yapılan gösterilerde büyük bir heyecanlı anlar yaşandı. Aileler minik sporcularına şampiyona boyunca büyük moral verdi.

TEDAVİ OLARAKDA KULLANILIYOR
Doktorların özellikle hiperaktif çocuklara önerdiği hapkido sporu, her yaşta bireyin keyif alarak yapabilecekleri tüm Uzakdoğu sporlarını kapsayan çok yönlü bir savunma sanatı. Hapkido ayrıca, çocuklarda dikkat dağınıklığı, enerji kullanımı, meditasyon ve motivasyon gibi konularda da çok fayda sağlıyor. Ayrıca Saygı ve derslerde daha moralli olarak çalışmayı da öğrenciye adapte diyor. Küçük yaştaki çocuklarda çok iyi bir izlenim bırakan Hapdiko sporu için en iyi sonuçları öğrenmenin diğer adresi ise www. Kocaelireddragon.com`dan daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz. İlimizde büyük bir önem taşıyan Hapkido Usta Eğitimcisi Özcan Mermer ve Suna Mermer tarafından özel eğitimler veriliyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ