KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Şamdan yine zirvede
Şamdan yine zirvede
Salon Sporları
09 Kasım 2010 Salı 13:11
  • 1306
  • 0

Şamdan yine zirvede

Lüleburgaz’da yapılan İller arası Karate Şampiyonası’nda Gebze Şamdan kotaya rağmen yine birinci oldu. Şamdan Spor, Karate Şampiyonası’nda dört birincilik, dört ikincilik ve yedi üçüncülük alarak bütün rakiplerini geçti.

27 PUAN TOPLADI
Karate`de ilçemizin gururu olan Gebze Şamdan Spor Kulübü başarılarına devam ediyor. Katıldığı her şampiyonada elde ettiği derecelerle göğsümüzü kabartan Gebze Şamdan Karate Spor Kulübü, 6-7 Kasım tarihlerinde Kırklareli`nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen İller arası Karate Şampiyonasında 36 kulüp arasından birinci olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. 8 il, 36 kulüp ve 613 sporcunun  yer aldığı şampiyonada 20 sporcu ile ilçemizi temsil eden Gebze Şamdan Karate Spor Kulübü,
4 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya ile 27 puan topladı ve genel klasmanda Adapazarı Hendek Belediyespor ile zirveyi paylaştı.

 

KOTAYA RAĞMEN
Türkiye`nin önemli Milli ve elit sporcularının yer aldığı şampiyonada ev sahibi kulübün 20 sporcu kota koymasına rağmen engel dinlemeyen Şamdanlı sporcular, izleyenlere parmak ısırttılar ve binlerce liralık belediye takımlarını da geride bırakarak Gebze`nin adını duyurmaya devam ettiler. Elde edilen başarıdan dolayı sporcularını kutlayan
Baş antrenör Adnan Şamdan, kendilerine sponsorluk desteği sağlayan Gebze`nin genç işadamlarından Arslantürk Lojistik`in sahibi Sayın Nurettin Arslantürk`e teşekkür ederek bu tür işadamlarının artması temennisinde bulundu.

 

İMKANSIZLIKLAR İÇİNDE ALTIN BAŞARILAR
Tüm imkansızlıklara rağmen zor başardıklarını ve her yerde Gebze`nin adını  duyurduklarını dile getiren Adnan Şamdan, "Diğer kulüpler otellerde kalırken, biz öğrenci yurtlarında kaldık. Diğer kulüpler başka kulüplerden birkaç tane sporcu
takviyesi yaparken biz sadece kendi sporcularımızla müsabakalara katıldık ve 20 sporcu kotasına rağmen 15 madalya alarak yine birinci olduk. Eski belediye yönetimlerinden hiçbir destek göremezken yeni belediye başkanımız Sayın Adnan Köşker, özellikle ulaşım ve malzeme konusunda bizlerden yardımlarını esirgemiyor. Bu yüzden başkanımıza da desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sporcularıma, velilerine ve okullarında ki öğretmen ve idarecilerine de başarılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum."dedi.

 

HAKEMLERİMİZ BAŞARILI OLDU
Lüleburgaz`da yapılan İller arası Karate Şampiyonası`nda hakemlik görevi yapan ilimiz hakemleri başarılı sporcularımızın haricinde yarışmalarda başarılı bir performans gösterdi. Öte yandan şampiyonada sporcuların yanı sıra ilçemizin başarılı hakemlerinden Hazım Özdemir ve Yaşar Coşkun`da performanslarıyla göz doldurdular. Merkez Hakem Kurulu üyesi ve Avrupa Hakemi Hazım Özdemir ile Uluslarası Balkan Hakemi Yaşar Coşkun, Şamdan`lı sporcular kadar ilçemizi başarıyla temsil ettiler.


BİRİNCİLER:
Eray Şamdan
Kardelen Tanya Şamdan
Elif Kuzu
İsmail Aydoğdu

 

İKİNCİLER:
Okan Aksu
Seda Kurt
Ayça Düzgel,
Ali Murat Sarıçam

 

ÜÇÜNCÜLER:
Meryem Mazlum
Adem Erdem Mazlum
Habip Çakır
Sevcan Uçar
Erman Candemir
Ömer Faruk Ballı
Özhan Kemerkaya
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ