KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Şampiyonlar, Baykan’a konuk oldu
Şampiyonlar, Baykan’a konuk oldu
Salon Sporları
16 Aralık 2011 Cuma 12:51
  • 608
  • 0

Şampiyonlar, Baykan’a konuk oldu

Geçtiğimiz aylarda Malezya’da yapılan şampiyona da, Dünya şampiyonu olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu bayan karateciler milli takım sporcularıyla birlikte Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın konuğu oldu

YÖNETİM HAZIR BULUNDU
Geçtiğimiz aylarda Malezya`da Dünya şampiyonu olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un başarılı bayan karatecileri Umay Tokçan ve Tuba Yenen,Karate Federasyonu tarafından organize edilen buluşmada Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan`ın konuğu oldu.Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Başkan Vekili Hikmet Yanartaş, Asbaşkan Ramazan Oruç, Genel Sekreter Fahrettin Yıldız, Milli Takım Teknik Direktörü İbrahim Ercin, Milli Takım Baş Antrenörü Levent Aydemir, Milli Takım antrenörleri Nejmi Alkan, Cengiz Çınar ve Yıldız Aras`ın toplantıya katılan isimler oldu.
 

 

 

KARETECİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Dünya şampiyonasında 6 altın, 5 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan sporcular Neslihan Çalışkan, Umay Tokcan, Tuba Yenen, Tuğba Tek, Meltem Hocaoğlu, Büşra Tosun, Mehmet Yakan, Emre Cevahir, Ali Sofuoğlu, Tolga Macar, Burat Turan, Rıdvan Kaptan`ın hazır bulunduğu kabulde Genel Müdür Baykan, sporcularla ve antrenörlere yakından ilgilendi.Sporcularla tek tek ilgilenen Baykan, şampiyon sporcuların tahsil durumundan, müsabakalara katıldığı bölge ve kulübüne kadar birçok konuda bilgi aldı.
 

 

 

KARATE`NİN OLİMPİK OLMASI GEREKİYOR
Genel Müdür Baykan, milli takım olarak Malezya`da net bir başarının altına imza attıklarını belirterek, “Alınan başarıda emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. Bu başarı için başta sporcularımız ve antrenörlerimiz olmak üzere büyük emek verildi. Burada uzun yıllar karate sporuna başarıyla hizmet edecek genç sporcularımızı görüyorum. Karatenin geleceği ülke adına çok güzel görünüyor. Karatenin olimpik olmaması bizi olimpiyatlarda elde edilecek madalyalar konusunda engelliyor. Karatenin de olimpiyatlarda yer alması durumunda çok sayıda madalya alabileceğimizi gördük. Umarım karate olimpiyatlarda yer alır ve hem Türkiye hem de Dünyada hakettiği yere gelir” dedi.
 

 

 

11 FİNALLE REKOR KIRDIK
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ise, “Malezya`da ülkemizin göğsünü kabartan bir sonuç aldık. 11 finalle rekor kırdık. En büyük dileğimiz karatenin olimpiyatlarda yer alması. Bununla ilgili olarak 2013 yılında oylama yapılacak. Karatenin bu oylamada olimpiyatlara girmesini ve İstanbul`un da aday olduğu 2020 olimpiyatlarında programa dahil edilmesini bekliyoruz. Olimpiyatlara katılmamız durumunda çok başarılı olacağımıza inanıyorum. O potansiyel bizde var” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ