KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Satrançta ustalar yetişiyor
Satrançta ustalar yetişiyor
Salon Sporları
27 Ekim 2012 Cumartesi 11:49
  • 524
  • 0

Satrançta ustalar yetişiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Bilgievlerinde öğrencilere yönelik birçok kulüp etkinliği düzenleniyor. Öğrencilerin en çok ilgisini çeken kulüpler arasında ise Satranç Kulübü yer alıyor
MİMAR SİNAN BİLGİ EVİ İLÇE BİRİNCİSİ
Satranç Kulübü`nün düzenli bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğü yerlerden biri de Dilovası`ndaki Mimar Sinan Bilgievi.  Burada eğitim gören öğrenciler, geçtiğimiz dönem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Satranç Şampiyonası`nda Mimar Sinan Bilgievi`ni birincilik kupası ile taçlandırmıştı. Ayrıca Darıca Kazım Karabekir Bilgievi de aynı yarışmada ilçe ikincisi olmuştu. 
 

SATRANÇ KULÜBÜ ÇALIŞIYOR
Öğrencilerin turnuvalarda başarılı olması için ayrıca özen gösterildiğini belirten Mimar Sinan Bilgievi eğitmenleri, “Satranç oyununa dair, tüm hamlelerin öğretildiği kulübümüzde, öğrencilerimiz bu oyunla birlikte bambaşka yetenekler kazanıyor. Hızlı düşünerek yeteneklerini satranç sayesinde geliştirebiliyor. Satranç Kulübü, öğrencilerin zihinsel gelişimine olumlu katkısı sunmasının yanı sıra sosyalleşmesini de sağlıyor” dedi. Eğitmenler satrancın aynı zamanda takım ruhu içerisinde hareket edebilme yeteneğini de geliştirdiğini kaydetti. 
 

GELECEĞİN KASPAROVLARI YETİŞİYOR
Bilgievlerinde ki Satranç Kulüplerinde adeta geleceğin Kasparovları yetişiyor.  Bilgievlerinde düzenli olarak satranç turnuvaları düzenlenerek sürekli pratik yapılıyor. Mimar Sinan Bilgievi ile birincilik keyfi yaşayan eğitim kurumunun satrançla ilgili gelecek hedefi ise oldukça yüksek. Bilgievleri Türkiye genelinde düzenlenen satranç turnuvalarında Kocaeli`ni temsil etmeyi hedefliyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ