KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sibel de Halterde Dünya ikincisi
Sibel de Halterde Dünya ikincisi
Salon Sporları
21 Eylül 2010 Salı 13:21
  • 1679
  • 0

Sibel de Halterde Dünya ikincisi

Antalya’da devam eden Dünya Halter Şampiyonası’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’lu Sibel Şimşek 63 kilo iki gümüş madalya kazandı

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU`DA İZLEDİ
Madalya umudumuz Sibel Şimşek`in davetini kabul eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, genç sporcuya destek vermek amacıyla Antalya`ya gitti. Antalya EXPO Center`daki müsabakaları Gençlik Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ve Kağıtspor Başkanı Fahrettin Kandemir ile izleyen Başkan Karaosmanoğlu, Sibel`in kaldırışları sırasında oldukça heyecanlandı. Koparma 2. hakkında dirseği sakatlanan genç sporcu için endişelenen Başkan Karaosmanoğlu, yarışma sonrasında Sibel Şimşek`i kutladı ve Milli Takım doktorundan bilgi aldı.


KOPARMADA GÜMÜŞ MADALYA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu başarılı haltercimiz Sibel Şimşek Antalya`da düzenlenen Dünya Şampiyonası`nın 4. gününde koparma ve toplamda gümüş madalya kazandı. Antalya Expo Center`da devam eden şampiyonada koparmada ilk hakkında 108 kiloyu zorlanmadan kaldırdı. İkinci hakkında 111 kiloyu deneyen şampiyon sporcumuz sağ kolunda hafif bir sakatlık yaşadı ve başarılı olamadı. Son hakkında ayni kiloyu deneyen sakatlığına rağmen kaldıran Sibel Şimşek dünya ikincisi olmayı başardı. Koparmada Çinli sporcu 112 kiloluk kaldırışı işe altın madalyaya ulaştı.


İKİ MADALYA İLE DÖNDÜ

Şampiyon sporcumuz Sibel Şimşek silkme ve koparmada elde ettiği kaldırışlar ile toplamda 241 kilo ile yine gümüş madalya elde etmeyi başardı. İki gümüş madalya ile Dünya İkincisi olan Sibel Şimşek yine kendisi gibi Dünya İkincisi olan Aylin Daşdelen`le 2012`de yapılacak Londra Olimpiyatlarına gitme hakkı kazandı. Önceki gün Aylin Daşdelen`in elde ettiği madalyalar ile birlikte Büyükşehir Kağıtsporlu bayan halterciler şampiyonayı 4 gümüş bir bronz madalya ile kapatmış oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ