KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Sultanlarda kadro belli oldu
Sultanlarda kadro belli oldu
Salon Sporları
07 Eylül 2010 Salı 13:13
  • 1709
  • 0

Sultanlarda kadro belli oldu

2010-2011 sezonunda Deplasmanlı Bayanlar Basketbol 2.Ligi’nde mücadele edecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor genç bir ekiplecentilmence mücadele etmeyi hedefliyor.

Seçmelerde 4 sporcu belirlendi
Geçen sezon Deplasmanlı Bayanlar Basketbol Birinci Lig`inden düşen ve 2010-2011 sezonunda Deplasmanlı bayanlar Basketbol 2.liginde mücadele edecek olan Büyükşehir Kağıtspor bayan basketbol takımı yeni sezon öncesinde sporcu seçmeleri tamamladı.  Atatürk Spor Salonu`nda beş gün süren seçmeler sonunda antrenör Mert Köprücü tarafından beğenilen sporcularla anlaşma sağlandı.  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Bayan Basketbol takımı genç bir ekiple centilmence mücadala edecek.  Büyükşehir Kağıtspor bayan basketbol takımı yapılan transferler sonrasında önceki gün Atatürk Spor Salonu`nda antrenmanlara hız verdi. Bayan basketbolcular 3 gün çalışma sonrasında bayram nedeniyle 3 gün izin yapıp 2. etap çalışmalarını başlayacak.


Sezonun Kadrosu belli oldu

Beş gün süren seçmelerde Adana AGİAD takımından Ceyda Domaç, İÜSBK ve Karşıyaka Koleji`nden Halime Uykan ve eski oyuncuları Buğçe Nehir ve Damla Kum, Karşıyaka Koleji`nden Simge Gizdem, Simay Kutlu, Gizem Okyar ve Pelin Coşkun ile anlaşırken Fenerbahçe`den Ceren Sarper, Beşiktaş`dan Aysun Akova ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi takımından Kübra Karagöz`ü kadrolarına dahil ettiler. Kağıtspor iki basketbolcu ile görüşmelire bayram sonrasında tamamlayıp tam kadro antrenmanlara başlayacak. Önceki gün yapılan ilk antrenmanda gribal Enfeksiyon hastalığı bulunan Ceyda domaç antrenmana katılmazken tribünden antrenmanı takip etti Atatürk Spor Salonu`nda yapılan ilk antrenmanı Basketbol Şube kaptanı Levent Atalı takip edip sporcularla tanışma imkanı buldu.


Atalı genç bir ekiple yola devam

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Bayan Basketbol takımı sorumlu yönetici Levent Atalı antrenmanı takip etti. Atalı konuşmasında “ Bu yıl kısıtlı bütçeyle Deplasmanlı Bayanlar Basketbol 2. Lig`inde mücadele edeceğiz. Geçen sezonki kadromuzda tüm basketbolcular çeşitli kulüplere gittiler. Bu yıl genç bir ekiple ligde centilmence mücadele etmek istiyoruz. Amacımız bayan basketbol sporunun yaşatmaktır.  Mert Köprücü hocamızla anlaştıktan sonra ilk etapta seçmelerde beğendiğimiz 4 sporcuyu kadromuza katıp birkaç takviye edip yeni sezon öncesinde kendi tesislerimizde çalışmalara başlayacağız. Büyükşehir Kağıtspor olarak bayan basketbol ve voleybol sporunu yaşatmaya devam edeceğiz. Basketbol ve voleybol sporu için destek veren değerli Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve Kulüp Başkanımız Fahrettin Kandemir ve yöneticilere teşekkür ederim.” dedi . 
Vedat TEKİN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ