KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Tekvandocular’dan üç başarı
Tekvandocular’dan üç başarı
Salon Sporları
26 Ekim 2012 Cuma 13:42
  • 590
  • 0

Tekvandocular’dan üç başarı

Mavi beyazlılar, Türkiye Paralimpik Taekwando Şampiyonası’nda da üç Türkiye şampiyonluğu kazanarak başarısını sürdürdü.

ANKARA`DA YAPILDI

Londra 2012 Paralimpik Oyunları`nda Türkiye`nin elde ettiği başarıların ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu, Paralimpik Taekwandocular, Türkiye şampiyonasında adeta coştu. Üç sporcuyla şampiyonaya katılan mavi beyazlı tekvandocular üç sıklette de Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye Tekvando Federasyonun faaliyet programında yer alan Paralimpik Tekvando şampiyonası Ankara İsmet Iraz Tekvando Salonu`nda yapıldı.
 

GÜLSÜN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
Erkeklerde 58 Kg, 68 Kg, 80 Kg ve +80 Kg sıkletlerinde, Bayanlarda ise 49 Kg, 57 Kg, 67 Kg ve +67 Kg sıkletlerinde yapılan şampiyonaya Türkiye`nin çeşitli spor kulüplerinden 20`ye yakın sporcu katıldı. Turnuvada 57 kiloda şampiyonaya katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un iki kez Dünya ikincisi olan sporcusu Gülsün Çelik geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye şampiyonu oldu.    
 

BAŞKAN MADALYA VERDİ
Şampiyonaya 67 kilo Bayanlarda katılan mavi beyazlı tekvandocu Ayşe Dudu`nun yanı sora Erkekler +80 kiloda mücadele eden Uğur Yıldız`da Türkiye şampiyonu olan diğer iki isim oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Tekvando Antrenörü Cemal Temel`in hazır bulunduğu şampiyona sonrası dereceye giren sporculara madalyalarını Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin ve Protokol yetkilileri verdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ