KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Üç büyükleri geride bırakacağız
Üç büyükleri geride bırakacağız
Salon Sporları
27 Eylül 2009 Pazar 15:02
  • 808
  • 0

Üç büyükleri geride bırakacağız

Yıldızlar Yüzme Kulübünün ek tesislerinin açılışı son derece görkemli oldu.

Yıldızlar Yüzme Kulübünün ek tesislerinin açılış töreninde her zaman amatör sporun yanında olduklarını yineleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “ Amatör spor`da tesisleşmeye ile birlikte başarılar gelmeye başladı. Kocaeli olarak, amatör spor`da 3 büyükleri geride bırakacağız` dedi.

Açılış muhteşemdi
Çenesuyu Plajyolu`nda bulunan ve yaklaşık 8 yıldır faaliyetlerini sürdürerek yüzmede ilimizin gururu ve yıldızı haline gelen Yıldızlar Yüzme Kulübünü her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Bir yandan tesislerini yineleyen, diğer yandan da yüzme de Milli takımlarımıza sporcu yetiştiren Yıldızlar Yüzme Kulübünün yeni tesisleri önceki gün düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Avni Yıldırım, Yüzme İl Temsilcisi Engin Kater, Yıldızlar Yüzme Kulübü Başkanı Afife Beşik, yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve ailelerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Gurur duyuyoruz

Yıldızlar Yüzme Kulübü`nün tesis açılış töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “ Göreve geldiğimizden bu yana amatör spora katkımız her geçen yıl katlanarak arttı. Gençlerimizin yetişmesi için gerekli olan tesislerinin yapımı içinde sürekli destek olduk. Çalışanın da hep yanında olduk. İşte çalışmanın ve amatörlüğün güzel örneğini burada genç sporcularımız ile birlikte yaşıyoruz. 24 Milli sporcumuzun yetiştiği kulübümüz gurur kaynağımız. Başarılı kulüplerimizin sayısını arttırmalıyız. Rekabet ortamı çok daha başarılı sporcularımızın yetişmesine olanak sağlar. Sporcularımızın önümüzdeki günlerde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş`ı yani 3 büyükleri geride bırakacaklarına inanıyorum. Hepinizin kulaçları güçlü olsun` şeklinde konuştu.

Beşik, teşekkür etti

Yıldızlar Yüzme Kulübü Başkanı Afife Beşik, yaklaşık 8 yıldır faaliyette bulunan kulübün artık kabına sığmadığına dikkat çekerek,` Bir yandan tesislerimizi genişletirken diğer yandan ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden yüzücülerimizi yetiştiriyoruz. 24 Milli sporcumuz ile yüzmede artık söz sahibi konumuna geldik. Özellikle tesisleşme konusunda bize sürekli destek olan ve katkı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu`na yönetim adına teşekkür ediyoruz` dedi.

Yıldırım övgü yağdırdı

Gençlik ve Spor Şube Müdürü Avni Yıldırım, yüzme sporunda Yıldızlar Yüzme Kulübü`nün çok büyük katkılar sunduğunu belirterek, “ İlimizde yeni yıldızların yetişmesi konusunda çalışan Yıldızlar Yüzme Kulübümüz tesisleşme konusunda da örnek olmaktadır.` Şeklinde konuştu. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut da yaptığı kısa konuşmasında yüzme sporuna son yıllarda ilginin artmasının en önemli nedenlerinin başında tesisleşmenin geldiğini ve tesisleşme konusunda ciddi adımlar atan Yıldızlar Yüzme Kulübü yöneticilerini kutladı.

Antrenörlere ödül verildi

Konuşmaların ardından okullar arası yarışmalarda ve Balkan Şampiyonası`nda madalya alan yüzücüler ile antrenörlere, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hediyelerini verdi. Hediye töreni ardında Yıldızlar Spor Kulübünün ek tesislerinin açılışı sporcular ile birlikte Karaosmanoğlu gerçekleştirdi. Yıldızlar Yüzme Kulübünün çatısı yenilenirken, üst katta yönetim kurulu odaları, antrenör odaları, ek soyunma ve duş odaları ve kondisyon odası Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyet tarafında gezilerek incelendi.
 


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ