KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
WBF Tavla Ligi İzmit’te başladı
WBF Tavla Ligi İzmit’te başladı
Salon Sporları
05 Aralık 2011 Pazartesi 13:50
  • 708
  • 0

WBF Tavla Ligi İzmit’te başladı

Ekim ayında start alan WBF Türkiye Tavla Ligi, ilimizde yapılıyor. Mavi Düş Restoran’da düzenlenen müsabakalar, bir hayli heyecanlı geçiyor. Ligin finalisti ise Avusturya’ya gidecek

10 YILDIR DEVAM EDİYOR
63 ülkede faaliyet gösteren WBF-Worldwide Backgomman Federation, son 10 yıldır Türkiye`de organize edilmeye başladı. Geçtiğimiz Ekim ayında geleneksel tavla turnuvasıyla ilimizde de etkinlik yapmaya başlayan WBF`nin Türkiye koordinatörü Arda Fındıkoğlu, Kocaeli`den gelen talep üzerine Mavi Düş Restaurant`ta katılımcılara hem federasyonun etkinliklerini anlattı hem de oyunculara modern tavla öğretti. Fındıkoğlu katılımcılara Kocaeli koordinatörü Tolga Özkale ve Ramazan Gür`ü de tanıttı.


FİNALİST AVUSTURYA YOLCUSU
Her yıl 5 ayrı sezonda oynanan liglerin şampiyonlarına hem manevi ödül verilecek hem de Türkiye finalinde finalist olma hakkı kazandırılacak. Finalden çıkacak olan birinci ise Avusturya`da Uluslararası Modern Tavla Turnuvası`na katılacak. Finalist, dereceye girdiği takdirde para ödülü de alacak. Modern tavla tanıtım toplantısına katılan kişilerden sezon başı 50 TL ücret alınacak. Lige 18 yaşını geçen herkes katılabilecek. Kocaeli`de gerçekleşecek olan ligler bundan böyle Kocaeli Adliyesi`nin karşısında açılacak olan Simit Sarayı`nda yapılacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ