KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Yağcı, Kuveyt Milli Takımı’nda
Yağcı, Kuveyt Milli Takımı’nda
Salon Sporları
19 Aralık 2010 Pazar 13:26
  • 720
  • 0

Yağcı, Kuveyt Milli Takımı’nda

Gebzeli Milli Karateci Serkan Yağcı, dün Dubai'de sona eren Asya Kıtası Takımlar Şampiyonası’nda Kuveyt Milli Takımı için mücadele etti

DUBAİ`DE YARIŞTI
Gebze Şamdan Spor Kulübü`nden yetişen Milli Karateci Serkan Yağcı, dün Kuveyt Milli Takımı adına Asya Kıtası Takımlar Şampiyonası`na katıldı. Ülkemize birçok uluslar arası madalya kazandıran Serkan Yağcı, yoğun diplomatik çalışmalar sonucu özel izinle Kuveyt için yarıştı. Şampiyonaya gitmeden önce görüşlerini açıklayan Serkan Yağcı şu ifadelerde bulundu; "Bu Şampiyona'da Kuveyt Takımı adına yarışacak olsam da gönlümde hep Türkiyem ve Gebzem olacaktır. Bana gösterilen bu ilginin karşılığını vereceğim".


SAHİP ÇIKILMIYOR

Başarılı Karateci Serkan`ın ve bir önceki dönemde Milli Takım`ın antrenörlüğünü yapan Adnan Şamdan, "Serkan Yağcı gibi bir sporcuya gösterilen bu ilgiyi gayet normal buluyorum. Serkan kendini tüm Dünya'ya kanıtladı. Fakat ülkemizde hak ettiği değer gösterilmedi. Serkan Yağcı gibi karatecilere daha fazla sahip çıkılmalı. Avrupa'da ve Asya'da böyle sporcular üstünde tutuluyor. Serkan her zaman olduğu gibi, bu şampiyonadan da başarıyla dönecektir" şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ