KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yıldızlar yüzme kulübü “Yıldız” oldu
Yıldızlar yüzme kulübü “Yıldız” oldu
Salon Sporları
29 Ekim 2009 Perşembe 13:48
  • 2528
  • 0

Yıldızlar yüzme kulübü “Yıldız” oldu

İlimizin güzide yüzme kulüplerinden birisi olan Yıldızlar Yüzme Kulübü artık adının hakkını daha da çok veriyor.

Tesisin 140 Bin TL`ye yenilenmesi ve ardından yeni projeler ile yola devam etmek isteyen Yıldızlar Yüzme Kulübü sporcu velileri tarafından da alkış alıyor

 

140 Bin TL`ye mal oldu
İlimizin önemli yüzme kulüplerinden biri olan ve 2001 yılında hizmete giren Yıldızlar Yüzme Kulübü dur durak bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda tesisin yeni halini tören eşliğinde hizmete sokan Yıldızlar Yüzme Kulübü, yeni projeleri ile de tekrar ilimiz spor severler tarafından takdir ediliyor.

 

Her yer tamamen yenilendi
Yıldızlar Yüzme Kulübü Tesisleri`nde yapılan değişikler saymakla bitmiyor. Havuzun etrafındaki beton zeminler tamamen değiştirilerek kaymaz seramik olarak döşendi. Havuz etrafına güvenlik için küpeşteler yapıtlı. Tesisin tüm pencereleri değiştirildi. Ayrıca yönetim kurulu odası, baş antrenör odası, antrenörler odası, revir, depo, konferans salonu yapıldı.

 

Öğrencilere etüt dersleri veriliyor
Yapılan çalışmalar bunlarla da sınırlı değil, havuzda yüzme eğitimi alan öğrenciler içinde zaman kaybı olmasın diye eğitim odası yapıldı. Sporcular burada, yüzme ders saatinin başlamasını beklerken, etüt dersleri de alıyor. Tesiste ayrıca 5 soyunma odası, 12 duş yeri ve lavabolarda yenilendi.

 

Özel Seymenler jest yaptı
Yıldızlar Yüzme Kulübü tesis çalışmalarını tamamlayarak hizmete tekrar açılan Yıldızlar Yüzme Kulübü`ne bir jestte Özel Seymenler Koleji Kurucu Vekili olan Hamiyet Satı`dan geldi. Hamiyet Satı, tesise konferans salonu için masa sandalye, etüt odası için yine masalı sandalyeleri tesise hediye etti.

 

Tesis için yeni projeler yolda
Yüzme kulübü tesisinin yenilenmesi ve hizmete tekrar açılmasının ardından yeni projelerin de yolda olduğu kulübün ikinci başkanı Feridun Paçacı tarafından açıklandı. Gerçekleştirilecek proje yaklaşık 53 Bin TL tutarında. Yapılacak olan projeyle ise tesis içerisindeki havalandırma, ısıtma ve rutubet giderilecek.

 

3 okul öğrencileri eğitim alıyor
Yıldızlar Yüzme Kulübü`nde ayrıca lisanslı 200 sporcu harici özel okullarda ders alıyor. Kulüple anlaşmalı, KO-MEK, Düş Bahçesi Ana Okulu ve Özel Körfezim İlköğretim Okulu toplam 150 kursiyer haftanın belirli günleri, kulüp antrenörleri tarafından tesiste eğitim almaya devam ediyor. 
Vedat TEKİN
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ