KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Babasının adını yaşatıyor
 Babasının adını yaşatıyor
Sektör
20 Aralık 2012 Perşembe 10:49
  • 1304
  • 0

Babasının adını yaşatıyor

İzmit’in ilk ve en eski halıcılarından olan Koçak Halı 3. Kuşakla birlikte ticari hayatlarındaki yaşamına devam ediyor. 3. Kuşak olan Elif Koçak, babası Mustafa Koçak’ın emanetini ilerletmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam ediyor
İzmit`in en eski halıcıları arasında ilk sırada yer alan Koçak Halıcılık yoluna hızlı ve emin adımlarla devam ediyor. Babasından kalan halıcığı geliştiren Mutafa Koçak`ın vefatının ardından ise üçüncü kuşak olarak Elif Koçak babasının adını yaşatmaya kararlı gözüküyor. 1958 yılından bu yana faaliyet gösteren Koçak Halı halen D-100 Karayolu Çiftlik mahallesi Çam Sokak Uzunçiftlik adresinde hizmetine devam ediyor. 
 

İŞİN BAŞINDA ELİF KOÇAK VAR 
İlk olarak İstiklal Caddesi üzerinde faaliyete başlayan Koçak Halı`nın sahibi Mustafa Koçak Bilkent Üniversitesinden mezun olan, Amerika`da master yapan ve İstanbul`da bir firmada çalışan kızı Elif`i kendisiyle çalışmaya ikna edince de şuan ki yerlerinin ilk temeli atılıyor. İnşaatın başından sonuna işin başında olan Elif Koçak, şimdi ise işin başında duruyor. 8 kişiyle tüm müşteriyle kendisi de ilgileniyor. 
 

ÜÇ KATLI PLAZADA YOK YOK
Bütün halı markalarının bulunduğu 3 katlı plaza da isterseniz el dokum halılar isterseniz özel tasarım halılar isterseniz de dilediğiniz her tarzda arayacağınız halılar bulunuyor. 30`a yakın marka ile çalışan Koçak Halıcılık`ta aynı zamanda Elif Koçak`ın kendisinin yarattığı özel halılar da satılıyor. Mesleğine farklı baktığını söyleyen Elif Koçak “Her zaman yeni şeyler üretiyorum ve üretmeye de devam edeceğim” diyor. 


ÇEVRE İLLERE DE HİZMET EDİYOR
İlk buraya inşaatı yapmaya başladıklarında bazı firma sahiplerinin kendilerine güldüklerini de sözlerine ekleyen Elif Koçak şimdilerde ise o firma sahipleri kendilerine de buradan yer bakıyorlar diyor. Sadece İzmitlilerle çalışmadığını söyleyen Koçak, aynı zamanda Sakarya, Karasu, Zonguldak, Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Bursalılara da hizmet ettiğini sözlerine eklemeyi ihmal etmiyor. 
 

TÜRKİYE KOÇAK HALIYI BİLSİN
www.indirimlihali.com adresinden tüm Türkiye`ye halı gönderen Koçak Halıcılık`ın ilerideki hedefi ise İstanbul`da bir şube açmak. İstanbul`da çok müşterileri olan Koçak Halıcılık müşterisinin kendi ayağına hizmet götürmek istemesi olarak hedefini açıkça ortaya koyuyor. Koçak Halı`nın sahibi Elif Koçak en büyük idealinin ise Koçak Halıyı Türkiye`de herkesin bilmesi olarak tanımlıyor. 
 

ÖĞÜTLER VERDİ
Son olarak ise Elif Koçak “Dekorasyon yapılırken insanlar sıkıntı yaşıyor. Çünkü ne yapacaklarını bilmiyorlar ve çok para harcıyorlar. Aslında herkesin alışveriş yapmadan önce mutlaka dergi karıştırması gerekiyor. Tarzlarını iyi bilmeleri ve ne istediklerine tamamen karar vermeleri gerekiyor. İzmitlinin İstanbul`u değil İzmitli markaları tercih etmeleri gerekiyor” diye öğütlerde bulundu.  
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ