KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Çenesuyu Parkı göz kamaştırıyor
 Çenesuyu Parkı göz kamaştırıyor
Sektör
20 Aralık 2012 Perşembe 11:25
  • 1369
  • 0

Çenesuyu Parkı göz kamaştırıyor

Alışılagelmiş park anlayışının dışına çıkarak sıra dışı bir görüntüye kavuşan Çenesuyu Parkı, otantik yapısıyla gündüzleri olduğu kadar geceleri de göz kamaştırıyor
Derince Belediyesi tarafından başlatılan yenileme çalışmaları sonucunda Temmuz ayından itibaren bambaşka bir görünüme kavuşarak yeniden hizmet vermeye başlayan Çenesuyu Parkı, Derince`nin sembolleri arasındaki yerini çoktan almış görünüyor. İlçenin en eski parkları arasında yer alan ve yaklaşık 10 bin metrekarelik alanıyla özellikle Çınarlı Mahallesi sakinleri tarafından dinlence yeri olarak kullanılan park, göz kamaştıran yeni görüntüsüyle adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Pek çok sosyal donatının yer aldığı park, gündüzleri olduğu gibi, göze hitap eden aydınlatma sistemi ve şelaleleriyle geceleri de pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.
 

Mini hayvanat bahçesi
Yakında hizmete açılacak olan kafeterya binası ile Yörük çadırı ve serander (ahşap ev) gibi sosyal tesislerin yer aldığı parkta hiç şüphe yok ki en çok ilgi kafeslerdeki ve havuzdaki hayvanlara gösteriliyor. Özellikle minik ziyaretçiler, kaz, tavşan, tavus kuşu, yelpaze güvercin, dev koşinler, habeş tavuğu, zibrit tavuğu ve altın sülün gibi kümes hayvanlarını yakından görme fırsatı yakalayıp, hayvanlara elleriyle yem vermenin heyecanını yaşıyor. Mini hayvanat bahçesini andıran parkın 1000 metrekare büyüklüğündeki havuzundaki hayvanlar da yine, ziyaretçilere gösteri yapmayı ihmal etmiyor.
 

Ahşap yürüyüş köprüsü
Çevre düzenleme ve kent estetiği çalışmalarında son yıllarda önemli hamleler gerçekleştiren Derince Belediyesi, Çenesuyu Parkı`nda alışılagelmişin dışına çıkarak doğal objeleri park içerisinde ustaca kullanmış. Havuz üstüne kurulmuş ahşap yürüyüş yollarının yanı sıra, traversler ve dolomit taşları da parkın pek çok noktasında göze çarpıyor. Büyük küçük her kesime hitap eden parkta vatandaşların rahatça vakit geçirebileceği birçok şey düşünülmüş. Derince`de yeni bir cazibe merkezi haline gelen ve ilçe halkının uğrak yeri haline gelen parktaki sosyal tesislerin önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olması, parkın ziyaretçi kitlesini daha da arttıracak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ