KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0663 TL
  • 6.7772 TL
  • 7.7478 TL
Kocaeli Zirve
Yusuf Türk delegelere iftar verdi
Yusuf Türk delegelere iftar verdi
Güncel
18 Ağustos 2010 Çarşamba 12:07
  • 2717
  • 11

Yusuf Türk delegelere iftar verdi

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli 2 Nolu Şube Başkan adayı Yusuf Türk, kongre delegelerine iftar verdi. Yusuf Türk’ün iftar davetine 117 delege katıldı

Hak-İş Konfederasyonu`na bağlı Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası 2 Nolu Şubesi`nin birinci olağan kongresi 18 Eylül`de gerçekleşecek. Mevcut şube başkanı İrfan Gün, şube sekreteri Yusuf Türk ve mali sekreter Lütfü Obuz`un hazırladığı listelerin yarışacağı kongre öncesi başkan adayları delegelerle bir araya gelmenin fırsatını kolluyor. Diğer adaylardan daha erken davranan Yusuf Türk, Ramazan ayının ilk iftar davetinde delegeleri ağırladı.
 

117 DELEGE KATILDI
Grand Yükseliş Otel`de düzenlenen iftar programına 176 delegenin 117`si katıldı. Aileleriyle birlikte gelenlerle 147 kişilik bir iftar buluşması gerçekleşti. Yusuf Türk`ün iftar davetinde Hizmet-İş Sendikası Kocaeli 1. Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy, kongrede Türk`e rakip olan Lütfü Obuz, Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Sekreteri Aydın Ağaoğlu, Öz Orman-İş Sakarya Şube Sekreteri İslam Şahin, CHP İzmit Belediyesi Meclis üyesi Adnan Uysal da hazır bulundu.
 

İRFAN GÜN GELMEDİ
İftar davetine kongrede yeniden başkan adayı olan ve delegelerin büyük çoğunluğunun desteğini aldığını her fırsatta dile getiren mevcut şube başkanı İrfan Gün katılmadı. Delegeler iftarını açtıktan sonra bir konuşma yapan Yusuf Türk, 17 Ağustos depreminde yaşamını yitirenleri andıktan sendikal anlayışından bahsetti. Türk şunları söyledi: “İşçilerin seçmiş olduğu 176 delege, temsil ettikleri 3 bin çalışan ve ailelerinin geleceğini belirleyecek.
 

SİYASETE BULAŞMAYACAĞIZ
Kazanılmış hakların ekonomik ve sosyal kazanımlarını koruyacak bir yapıyı oluşturacağız. Şunu açıkça söylüyorum; asla şahsi çıkarlarımız ön planda olmayacak, asla siyasete bulaşmayacağız. Asla çatışma içinde olmayacağız. Sadece bulunduğumuz makamda temsil ettiğimiz üyelerimizin hak ve hukuklarını koruyup, sürekli onlarla beraber olacağız. İşçiyi sendikal haklar konusunda bilgilendireceğiz. Çalıştığımız kurumumuzla her zaman diyalog içinde olacağız. Bazen ortak platformlarda beraber etkinlikler yapacağız.
 

DESTEK İSTEDİ
Bizim öncelikli hedefimiz tam katılımcı sendikal mücadeleyle mevcut kazanımlarımızı korumak, yeni kazanımlar elde etmek. İşverenle diyalog kurabilen, donanımlı, işçisine hesap verebilen her zaman işçiyle beraber düşünen bir yönetim anlayışını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü`nde oturtmaktır. 18 Eylül`de Büyükşehir ve İSU çalışanlarını temsil edecek güçlü bir yapıyı hep beraber oluşturacağız.” Konuşmanın ardında sohbet eşliğinde yemekler yenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ