KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Bu evdekiler ölümle burun buruna
Bu evdekiler ölümle burun buruna
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 13:49
  • 3467
  • 6

Bu evdekiler ölümle burun buruna

Böylesi sadece Türkiye'de olur. Darıcalı Pilavcı ailesinin evinin çatısından yüksek gerilim hattı geçiyor. Ölümle burun buruna yaşayan Pilavcı ailesi 4 yıldır SEDAŞ yetkilerinden cevap bekliyor

Darıca Emek Mahallesi Ahmet Rasim Caddesi Akyol Sokak No: 5`de ikamet eden Pilavcı ailesinin tek katlı evlerinin hemen üstünden 4 yıldan bu yana yüksek gerilim hattı geçiyor. 4 yıl önce oturduğu evi alan ve belediyeden 2 kat ruhsatı olan Halil Pilavcı, evi aldığı günden beri SEDAŞ`a bilgi verdiğini ama henüz SEDAŞ tarafından kimsenin gelmediğini kaydetti. Ev ile üstünden geçen yüksek gerilim hattı neredeyse bitişik. 3 çocuk babası Pilavcı, yıllardır tehlike altında yaşadığını ve sürekli olarak elektrikli malzemelerinin bozulduğunu söylerken, SEDAŞ yetkililerinden bir an önce evinin üstünden geçen yüksek gerilim hatlarını kaldırmasını istedi.


ÖLÜMLE İÇ İÇE

Halil Pilavcı (42), Melek Pilavcı (32), Ali Pilavcı (18), Fahrettin Pilavcı (16) ve Onur Pilavcı (14), tek katlı evde yıllardır ölüm tehlikesiyle yaşıyor. Son olarak bir yıl önce SEDAŞ`a başvurduğunu söyleyen Halil Pilavcı, SEDAŞ yetkililerinin kabloları kaldıracağını söylemesi ne rağmen kimsenin gelip gitmediğini bildirdi. Ayrıca evinin üstüne bir kat daha çıkacak olan Pilavcı, yüksek gerilim hattı yüzünden kat çıkamadığını da söyledi. Alınan bilgilere göre ise Pilavcı ailesinin evin üzerinden geçen yüksek gerilim hattı sadece Şişe Cam Fabrikası`na elektrik sağlıyormuş. Özelleştikten sonra sürekli mağduriyet yaşatan SEDAŞ`ın bu olaya kısa sürede el atması gerekiyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ