KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4581 TL
  • 6.2497 TL
  • 7.0274 TL
Kocaeli Zirve
ABD’nin varlığı İsrail’in güvenliği ve Ortadoğu’yu gasp etmektir
ABD’nin varlığı İsrail’in güvenliği ve Ortadoğu’yu gasp etmektir
Sektör
16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:28
  • 1119
  • 0

ABD’nin varlığı İsrail’in güvenliği ve Ortadoğu’yu gasp etmektir

Anadolu Aslanları İş adamları Derneği Kocaeli, ABD’nin İsrail’in kuruluş yıldönümünde Tel-Aviv’deki Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması sonrası Filistinliler’in katledilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Kudüs’ün statüsünün hiçe sayılarak alınan bu karar İslam Dünyası’nın açıkça provoke edilmesidir diyen ASKON Kocaeli şube başkanı Yıldırım, silahsız sivil insanların protestolarına kurşunlarla cevap veren zihniyetler ile diyalogun olamayacağını belirterek ABD ve İsrail ile tüm ilişkilerin askıya alınması gerektiğini, hiçbir gerekçe masum insanların katledilmesini mazur göstermez.

ABD Başkanı Trump, göreve geldiği günden bu yana dünya coğrafyasını ateş topuna döndürme hevesinde. Bunu yaparken de uluslararası anlaşmaları hiçe sayarak gerçekleştiriyor. Kudüs’ün özel statüsüne rağmen almış olduğu bu karar ile açıkça İslam Dünyası’nı provoke etmiş ve bir dayatmada bulunmuştur. ABD’nin açık desteğini gören Katil İsrail Hükümeti ’de bu fırsatı kaçırmamış, masum Filistinlileri katlederek soykırımına devam etmiştir.

 

İnsan canını hiçe sayanlarla diyalog kurulamaz

 

Gözlerini insan kanı bürümüş bu katil devlet yapılanmaları ile hiçbir diyalog kurulamaz. İnsan hayatı söz konusu olduğunda akan su durur. Ne var ki bu caniler masum insanları gözlerini kırpmadan öldürebiliyor. İnsan canını hiçe sayanlarla diyalog kurulamayacağı açıkça ortadadır. Bu nedenle ABD ve İsrail ile ilişkiler askıya alınmalıdır.

 

ABD’nin dost ve müttefikliği kalmamıştır

 

Türkiye aleyhinde sürekli karar alıp, Türkiye’den her daim dost ve müttefik ülke diye bahseden ABD’nin bu söyleminin lafta olduğu aşikârdır. PKK’ya silah veren, FETÖ’nün çoban başını himaye eden, sözde Halkbank davası ile Türkiye’ye aba altından sopa gösteren, S-400 konusunda yaptırım peşine koşan sürekli ABD olmuştur. Şu bir gerçektir ki, ABD’nin Ortadoğu’daki varlığı İsrail’in güvenliği ve Arap dünyasının zenginliğinin gasp edilmesi üzerinedir. Her şey açık ve gündüzündeyken ABD’nin dost ve müttefikliğinden bahsedilemez.

 

ASKON, Filistin’de masum insanları katleden ABD ve İsrail’i kınıyor, vatanları için şehadet şerbeti içen Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ