KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
“Akşener, İzmit’te benimle görüştü”
“Akşener, İzmit’te benimle görüştü”
Sektör
06 Şubat 2019 Çarşamba 11:01
  • 5160
  • 0

“Akşener, İzmit’te benimle görüştü”

Sedat Peker, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldı, 1997 yılında işlenen bir cinayetle ilgili kendisiyle gizli bir şekilde görüştüğünü öne sürdü.

Organize suç örgütü hükümlüsü olarak geçmişte hapis yatan Sedat Peker, halka silahlanma çağrısı yapmış, bu duruma toplumun farklı kesimlerinden tepki gelmişti. Bu çağrıya sert tepki veren isimlerden biri de İYİ Parti’nin İzmitli Genel Başkanı Meral Akşener’di. Akşener, İçişleri Bakanlığını göreve çağırmıştı. Akşener’in çağrısı sonrası Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Sedat Peker, Akşener’i hedef alarak Akşener’in daha önce işlenen bir cinayet nedeniyle kendisiyle görüştüğünü öne sürdü.

BARMEN CİNAYETİ

Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Parti başkanı Meral Akşener suç duyurusunda bulunacaksa 1997'de işlenen barmen cinayetinin hemen sonrasında kendisi İçişleri Bakanı'yken, ortak tanıdığımız birinin gizli organizasyonuyla benimle niçin görüştüyse, asıl bunun için suç duyurusunda bulunmalıdır" ifadelerini kullandı.

GÜRKAN’IN OĞLUNUN SÜNNET DÜĞÜNÜNDE…

Akşener'in 2014 yılında Başiskele’deki Wellborn Otel’de Gürkan Turizm’in sahibi Serhan Gürkan’ın oğlunun sünnetinde de kendisiyle görüştüğünü belirten Peker, şöyle devam etti: “Meral Akşener, suç duyurusunda bulunacaksa İzmit'teki Welborn Otel'de Gürkan Turizm'in sahibinin oğlunun 2014 yılındaki sünnet düğününde yerel televizyoncuların kameralarının kapattırılmasını düğün sahibinden isteyerek bir kenarda birçok şahidin huzurunda benimle kulaktan kulağa ne konuşmuştur? Bence bununla ilgili suç duyurusunda bulunması daha doğru olacaktır.”

 SİLAHLANIN ÇAĞRISI

 Sedat Peker, İstanbul'da yaptığı konuşmada, “Seçimlerden sonra hem emperyalist güçlerin hem de onların ülkemizdeki uşaklarının bazıları şimdiden seçimlerle ilgili YSK'yi tanımadıklarını söylüyorlar. Seçim sonuçlarına göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bu sebeple imkanı olanlar mutlaka ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” demişti.

AKŞENER, ÇAĞRI YAPMIŞTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısından çıkarken konuyla ilgili olarak “Bu tür çağrılar, davranışlar İçişleri Bakanlığının görevini yapmadığı anlamına gelir. İçişleri Bakanlığı bu iradeyi koymadığı taktirde kaos çıkar. İçişleri Bakanlığı ve Sayın Bakanı ben görevi davet ediyorum. Böyle bir şey olmaz” şeklinde konuşmuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Peker hakkında 'suç işlemeye tahrik', 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçlamalarıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı.

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ