Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4823 TL
  • 6.2239 TL
  • 7.2797 TL
Kocaeli Zirve
Atığı getir, fileyi al
Atığı getir, fileyi al
Sektör
Nabi Yazıcı
10 Ocak 2019 Perşembe 18:11
  • 1533
  • 0

Atığı getir, fileyi al

Körfez Yarımca Mimar yeni yalı mahallesi’nde yer alan Fahri Korutürk İlkokulu’nda sıfır atık için ilginç bir kampanya başlatıldı.

Okula atık poşet, atık yağ, atık pil, kağıt ve elektronik malzeme getirenlere, veliler tarafından örülen filelerden verilecek. Sıfır atık projesinde bugüne kadar uygulanan en ilginç kampanya olan hediye file kampanyası gereği, toplanan atık malzemeleri okula getirip teslim eden öğrenci ve velilere, yine veliler tarafından evde örülerek hazırlanan filelerden hediye edilecek.

Veliler tarafından projeye destek amacıyla örülen ve çeşitli renk ve desenlerde olan filelerin ilgi gördüğünü belirten Okul Müdürü Adnan Deniz, “Projemizin okulda başlayan uygulamasına öğrenciler ve veliler ilk günden başlayarak destek verdiler. Bu desteğin karşılığında da yine velilerin katkısıyla örülen fileleri atık getiren veli ve öğrencilere hediye ederek çalışmaya ayrı bir boyut ve anlam kattık. Bu şekilde poşet yerine file kullanımını da gündeme getirerek okul olarak anlamlı bir adım daha atmış olduk” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a “Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a “Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen ‘Bölgesel İstişare Toplantısı’nda bölgenin sorun ve çözüm önerilerine ilişkin dosya sunan Başkan Bulut, “Kentimizi ve ülkemizi dünyada hak ettiği konuma taşıma inancımızdan ve yolumuzdan kesinlikle dönmeyeceğiz. Bu hedef projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. KOTO olarak, kentimizin ve ülkemizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz” dedi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ