KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
Atığı getir, fileyi al
Atığı getir, fileyi al
Sektör
Nabi Yazıcı
10 Ocak 2019 Perşembe 18:11
  • 1269
  • 0

Atığı getir, fileyi al

Körfez Yarımca Mimar yeni yalı mahallesi’nde yer alan Fahri Korutürk İlkokulu’nda sıfır atık için ilginç bir kampanya başlatıldı.

Okula atık poşet, atık yağ, atık pil, kağıt ve elektronik malzeme getirenlere, veliler tarafından örülen filelerden verilecek. Sıfır atık projesinde bugüne kadar uygulanan en ilginç kampanya olan hediye file kampanyası gereği, toplanan atık malzemeleri okula getirip teslim eden öğrenci ve velilere, yine veliler tarafından evde örülerek hazırlanan filelerden hediye edilecek.

Veliler tarafından projeye destek amacıyla örülen ve çeşitli renk ve desenlerde olan filelerin ilgi gördüğünü belirten Okul Müdürü Adnan Deniz, “Projemizin okulda başlayan uygulamasına öğrenciler ve veliler ilk günden başlayarak destek verdiler. Bu desteğin karşılığında da yine velilerin katkısıyla örülen fileleri atık getiren veli ve öğrencilere hediye ederek çalışmaya ayrı bir boyut ve anlam kattık. Bu şekilde poşet yerine file kullanımını da gündeme getirerek okul olarak anlamlı bir adım daha atmış olduk” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER

Sosyal medyadan çay daveti

Sosyal medyadan çay daveti

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, pazar günü saat 17.00’de tweet attı, “Bu akşam saat 18.30 ile 20.30 arasında Maide Kafe Restoran’da olacağım. Gelmek sizden çaylar benden :)” diye yazdı. Kısa süre içerisinde Büyükakın’ın çağrısına yanıt veren vatandaşlar, Büyükakın’la Maide Kafe’de çay içip sohbet etti. Büyükakın “Bugün işimiz 17’ye doğru bitti, ‘Ne yapalım?’ diye sordum, ‘Dinlenebilirsiniz’ dediler. Dinlenmeye ihtiyacım vardı ama hemşerilerimle buluşup sohbet etmek istedim. Tweet atmak aklıma geldi. Hiç tanımadığımız insanlar geldi, çok güzel oldu” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ