KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1666 TL
  • 6.7111 TL
  • 7.9935 TL
Kocaeli Zirve
Dev firma Norveçlilere satıldı
Dev firma Norveçlilere satıldı
Sektör
22 Ağustos 2019 Perşembe 16:00

Dev firma Norveçlilere satıldı

Gebze'de faaliyet yürüten köklü firma Multiplan’ı Norveç merkezli Protan satın aldı. Satış rakamı hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

Gebze’de faaliyet yürüten köklü bir firma daha el değiştirdi. İnşaat membran (binaların suyla temas halindeki bölgelerinde yalıtım amaçlı olarak kullanılan malzemenin genel adı) teknolojisinde dünyanın en büyüklerinden olan Norveçli Protan, Türkiye’nin önde gelen çatı yalıtımı ve membran tedarikçisi Multiplan’ı satın aldı. Gebze’de faaliyet gösteren Multiplan fabrikasıyla PVC  (Poli Vinil Clorür) ve TPO (Termoplastik Poliolefin) çatı ve tünel membranı üretiyor.

ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ

Protan Grubu CEO’su Erik Øyn, satın almaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Multiplan’ın varlıklarını, üretim makinelerini ve teknik bilgisini satın alarak yeni pazarlara ve daha da büyümek için daha yüksek üretim kapasitesine erişmek amacıyla Protan Multiplan adında yeni bir şirket kurduk.

Norveç’te aralıksız bir güçle üretime devam edeceğiz; büyümeye devam edebilmek ve uluslararası pazarlarda iş teslim kapasitemizi sağlamak için daha fazla üretim kapasitesine ihtiyacımız var.

Türkiye’de üretim sayesinde dünya çapındaki hem hâlihazırda ürünlerimizi sattığımız pazarlara hem de yüksek potansiyeli bulunan yeni pazarlara yakınlık elde ediyoruz.” dedi.

 Bu satın alma işleminde PwC Türkiye, Protan’ın finansal ve hukuki danışmanı olarak görev aldı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ