KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Dursun’dan pazar alanı ve atıl meydanı istediler
Dursun’dan pazar alanı ve atıl meydanı istediler
Sektör
Aktan Uslu
09 Şubat 2019 Cumartesi 11:36
  • 860
  • 0

Dursun’dan pazar alanı ve atıl meydanı istediler

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun, CHP Gebze Kadın Kolları eski Başkanı Serap Arış’ın organize ettiği toplantıda Osman Yılmaz Mahallesi sakini kadınlarla bir araya geldi

Kadınlar aday Dursun’dan mahallelerine sabit pazar isteyip kadınların tek başına özgür dolaşamadığı, kadınların girememesinden sebep kısmen atıl durumdaki meydana çeki düzen istedi

Millet İttifakı Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun, “Gönüllüler” ağını genişletiyor. Dursun’un CHP Gebze İlçe Başkanlığı döneminde temeli atılan çalışmada yeni bir grup, CHP Gebze Kadın Kolları eski başkanlarından Serap Arış’ın organize ettiği toplantı ile devreye girdi. Dursun hafta içinde Osman Yılmaz Mahallesi sakini kadınlarla bir araya geldi.

KAPALI PAZAR İSTEDİLER

Çok yakın tarihe kadar Cuma Pazarı’nda sebze meyve tezgahlarının kurulduğu Şehit Numan Dede Caddesi üzerindeki Çakır Bey Kafe’de gerçekleşen toplantıda mahalleli kadınların yakınma konularından biri semt pazarları oldu. Mahalleli kadınlar uzak mesafedeki alternatif diye öne sürülen kapalı pazarlara gidip gelmekte çok zorlandıklarını beliritip Dursun’dan belediye başkanı seçilmesi halinde mahallelerinde kapalı pazar istedi. Dursun da kadınlara konuya dair projesinden söz etti.

KADINSIZ MEYDAN

Mahalleli kadınlar ayrıca araç işgalinden ötürü kaldırımlarda rahat yürüyemediklerini söyledi. 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’na tek başlarına çıkıp oturamadıklarını belirtti. Serap Arış, “Geçenlerde bir arkadaşımla meydandaki kafelerden birine çay içmeye oturdum. Masamıza iki erkek oturdu. Kalkmalarını isteyince, ‘Tapulu malın mı?’ diye yanıt verdi. Kadınlar mahallelerine ayrıca spor kompleksi istedi.

Mahalle sakinlerinden Tülay Sertel, Emine Dinler, Asuman Baytagut, Fatma İlktürk, Asiye Taştan, İnci Delikabak, Nuran Gündoğdu, Satiye Gebeş, Engin Vatansever, Nermin Çelik ve Muradiye Arazlı’nın katıldığı toplantıda Dursun’a CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan ile yönetim kurulu üyeleri Sibel Dağlı ve Şerife Albayrak eşlik etti.

Seçmeni ve partisini sakın küçümsemeyin

Recep Dursun, 31 Mart yerel seçimlerinde ekseriyetle Millet İttifika’nı destekleyecek olan kadınlarla seçime dair görüş alışverişinde de bulundu. Serap Arış yerel seçimlerde CHP adına görev yapacak sandık görevlilerine para ödenmemesi gerektiğini, gönüllülüğün esas alınması gerektiğini söyledi. Dursun sandıkta görev yapacak olan partili partisiz vatandaşların konuya dair eğitimden geçeceğini belirtti.

UYARILARDA BULUNDU

Osman Yılmaz Mahallesi sakini kadınlardan şahsına oy vermeyi düşünüp tereddüt yaşadığını gördüklerini kendisiyle bir araya getirmelerini isteyen Dursun ayrıca seçim çalışması boyunca kullanılacak dilin çok önemli olduğunu belirtip, “Oyunu isteyeceğiniz vatandaş daha önce hangi partiye oy vermiş olursa olsun ne o partiyi ne de tercihinden ötürü vatandaşı küçümsemeyin” dedi.

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ