KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7669 TL
  • 6.4016 TL
  • 7.5790 TL
Kocaeli Zirve
“En az zarar görme gayreti içerisindeyiz”
“En az zarar görme gayreti içerisindeyiz”
Sektör
15 Ağustos 2019 Perşembe 15:32
  • 615
  • 0

“En az zarar görme gayreti içerisindeyiz”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Oda olarak böyle bir felaketin bir kez daha yaşanması durumunda en az zarar görme gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu. Başkan Çiler yaptığı açıklamada, “17 Ağustos 1999’da yaşadığımız Marmara Depremi, büyük yıkımlara yol açarak binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine, on binlerce vatandaşımızın ise zor bir hayata başlamasına yol açmıştır.

Marmara Depremi’nin büyüklüğü, etkilediği alanın genişliği ve sebep olduğu kayıplar, yaşanan doğa olayının ülkemizde son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak kabul edilmesine neden olmuştur.

DEPREM SİMÜLASYON MERKEZİ

Üzerinden yirmi yıl geçmesine rağmen yaşanan acılar ilk günkü kadar tazedir. Aynı acıların yaşanmaması için alınabilecek birçok önlem, gerçekleştirilmesi gereken birçok çalışma ile böylesi bir felaketin unutulmamasını sağlamak hepimizin görevidir.

Gebze Ticaret Odası olarak bizler de; Odamızda düzenlediğimiz bilgilendirme seminerleri, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve bölgemize bir ‘Deprem Simülasyon Merkezi’ kazandırmak için yürüttüğümüz çabalarla böyle bir felaketin bir kez daha yaşanması durumunda en az zarar görme gayreti içerisindeyiz.

BİR DAHA YAŞANMAMASINI DİLERİM

Bu çalışmaların yanı sıra, bölgemize tam donanımlı bir ‘Deprem Toplanma Merkezi’ kurulması gerektiğini de her platforma vurguluyor, bu alan için en uygun yerin Askeri Kışla olduğunu dile getiriyoruz.

Dileğimiz, bu konularda bir an önce harekete geçilerek gerekli adımların atılmasıdır. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. Yıldönümünde, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anar; deprem sonrası hayatına engelli olarak devam eden tüm vatandaşlarımızın Gebze Ticaret Odası olarak daima yanlarında olmaya çalıştığımızı belirtir, böyle bir doğa felaketinin bir daha yaşanmamasını dilerim.” dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ