KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Enderun Sohbetin konusu Abdülhamit oldu
Enderun Sohbetin konusu Abdülhamit oldu
Sektör
Nabi Yazıcı
11 Şubat 2019 Pazartesi 23:52
  • 678
  • 0

Enderun Sohbetin konusu Abdülhamit oldu

Tügva Vakfı Körfez şubesi tarafından düzenlenen “Enderun sohbetler” konulu programda Araştırmacı Yazar Avukat Hayati İnanç’ın akıcı konuşması ve anlatımı ile Sultan Abdülhamit anlatıldı.

Tütünçiftlik Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen sohbet toplantısına, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal ve yönetimi, Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı Yusuf Yanar, STK temsilcileri, Tügva Vakfı İl Başkanı Muhammet Hanifi Akbulut, Vakıf Körfez Şube Başkanı Muhammet Önal ve konuklar katıldı. Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı ve okunan Kur’an tilaveti ile devam etti.

Kalabalık katılımın olduğu sohbet toplantısında ilk açılış konuşmasını yapan Muhammet Önal, vakfın kuruluşu ve yapılanması ile faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi. Daha sonra selamlama konuşması yapan İl Başkanı Muhammet Hanifi Akbulut, başarılı çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Konuşmalardan sonra sohbete başlayan Araştırmacı Yazar Avukat Hayati İnanç, akıcı konuşmasıyla salonu kısa sürede etkisi altına aldı. İnanç, Sultan Abdülhamit ile ilgili anılar, bilinen ve bilinmeyenleri anlatarak salonda yer alan konuklara bilgiler verdi. Program bitiminde Belediye Başkanı İsmail Baran, İnanç’a çiçek vererek teşekkür etti.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ