KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
Enderun Sohbetin konusu Abdülhamit oldu
Enderun Sohbetin konusu Abdülhamit oldu
Sektör
Nabi Yazıcı
11 Şubat 2019 Pazartesi 23:52
  • 942
  • 0

Enderun Sohbetin konusu Abdülhamit oldu

Tügva Vakfı Körfez şubesi tarafından düzenlenen “Enderun sohbetler” konulu programda Araştırmacı Yazar Avukat Hayati İnanç’ın akıcı konuşması ve anlatımı ile Sultan Abdülhamit anlatıldı.

Tütünçiftlik Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen sohbet toplantısına, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal ve yönetimi, Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı Yusuf Yanar, STK temsilcileri, Tügva Vakfı İl Başkanı Muhammet Hanifi Akbulut, Vakıf Körfez Şube Başkanı Muhammet Önal ve konuklar katıldı. Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı ve okunan Kur’an tilaveti ile devam etti.

Kalabalık katılımın olduğu sohbet toplantısında ilk açılış konuşmasını yapan Muhammet Önal, vakfın kuruluşu ve yapılanması ile faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi. Daha sonra selamlama konuşması yapan İl Başkanı Muhammet Hanifi Akbulut, başarılı çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Konuşmalardan sonra sohbete başlayan Araştırmacı Yazar Avukat Hayati İnanç, akıcı konuşmasıyla salonu kısa sürede etkisi altına aldı. İnanç, Sultan Abdülhamit ile ilgili anılar, bilinen ve bilinmeyenleri anlatarak salonda yer alan konuklara bilgiler verdi. Program bitiminde Belediye Başkanı İsmail Baran, İnanç’a çiçek vererek teşekkür etti.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ