KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
“Gebzeli pişman olmaz Gebze hizmet görür”
“Gebzeli pişman olmaz Gebze hizmet görür”
Sektör
Aktan Uslu
09 Şubat 2019 Cumartesi 12:27
  • 2314
  • 0

“Gebzeli pişman olmaz Gebze hizmet görür”

Gebze Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, Akse Sapağı’nda esnafla işyerinde, halkla caddede meydanda kucaklaştı. Çakır belediye başkanı seçilmesi halinde destekçilerinin pişman olmayacağını, Gebze’nin hizmet göreceğini söyledi

Gebze Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Serap Çakır önceki gün, “Bizim mahallenin kızı” diye sahiplenildiği Akse Sapağı ve civarında esnaf turuna çıktı. Sokakta vatandaşın sorun ve beklentilerini dinleyip nabız tuttu.

FARK YARATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIM

Çakır vatandaşla temasları esnasında kendisini belediye başkanı seçmeleri halinde kimsenin şahsına verdiği oydan ötürü pişmanlık duymayacağını belirtip, “Ben de bugüne kadar bizi yönetenler gibi yönetmeye talip olsaydım, zaten aday olmazdım. Fark yaratmak için yola çıktım. Desteklemeniz halinde, pişman olmazsınız. Benim başkanlığımda Gebze hizmet görür” dedi.

BİR DOKUNDU BİN İŞİTTİ

Gördüğü ilgi ve samimi yaklaşımlarla moral bulan Çakır’a temasları esnasında sürpriz destekler ile birlikte gerek yerel gerek genel idareye yönelik tepkiler de geldi.

Serap Çakır kendisine eşlik edenlerle birlikte caddeye iner inmez önce bir vatandaş torbasındaki maydanozu çıkarttı ve, “Ben 15 sene pazarcılık yaptım. Şu gördüğün var ya şu gördüğün, 2 TL” diyerek pahalılıktan dert yandı.

BİR PARKIMIZ BİLE YOK

Gaziler Mahallesi sakini, torun sahibi bir vatandaş mahalledeki park eksiğinden torunları için yakındı: “İki çocuk, akşama kadar dört duvar arasında hapis kalıp sıkılıyor. Ben olsam, ben de sıkılırım. Mahallemizde göçmenlerin yoğun olduğu bölgede park var. Bizlerin yer aldığı tarafta yok. Mahalleye Suriyeliler geldi. Onlara dahi park yapıldı, bizlere yine yapılmadı.”

ÖNCE KOMŞU

Serap Çakır sorununu dinlediği ve birlikte yönetim anlayışı ile çözüm vaadinde bulunduğu vatandaştan destek beklentisini ifade edince, “Destekleriz tabi. Önce komşu” yanıtını aldı.

Şeküre Tançbay ise Serap Çakır’ın eşi İlker Çakır’ı çocukluğundan beri tanıdığını belirtti. Serap Çakır’ı muhabbetle sarılan Tunçbay, “Bizim kızımız. Belediye başkanı, bir de bizden olsun. Oyumuz mahallemizin kızına” dedi.

Ali Yaşar isimli yurttaş ise bugüne kadar oy verdiği yerlerden randıman alamadıklarını belirtip 31 Mart’taki tercihinin bağımsız aday Serap Çakır’dan yana olacağını kaydetti.

KESTANECİYE YÜZDE 20 ZAM

Sokakta kestane satarak geçimini sağlayan Şener Işık ise Gebze Belediyesi’nden kiraladıkları tezgaha yüzde 20 zam yapıldığından yakındı. Işık, “Zaten vatandaşın alım gücünün düştüğü, satışların azaldığı bir süreçte belediye zam uygulamasını sürdürdü” dedi.

 

 

Gebze Balkan Türkleri’nden davet

Selçuk Karadamar başkanlığındaki Gebze Balkan Türkleri Derneği Kadın Kolları yönetiminden Şükrüye Işık, “Oyumuz tabi ki Serap Abla’ya” diye aleni desteğini ifade etmekle sınırlı kalmadı. Serap Çakır için dernekte kadınları bir araya getireceği toplantı organize edeceğini söyleyip davette bulundu. Çakır bu davetten çok memnun kaldığını belirtip en kısa sürede toplantının düzenlenmesini istedi.

 

MHP yanlış yaptı

MHP İl eski yöneticilerinden, görevinden geçtiğimiz yıl istifa ettiğini kaydeden Ali Bülbül, “MHP,  Serap Çakır’ı Gebze Belediye Başkan adayı olarak göstermeyecek hata yaptı” dedi. Bülbül, 31 Mart’taki yerel seçimde Çakır’ı destekleyeceğini kaydetti.

Dar gelirliye yardımcı olun

Eşini üç ay önce kanserden kaybettiğini, uzun süre ilaç sıkıntısı çektiklerini belirten Belma Ağır, “Ben kanser hastalığında ilaçların ücretsiz verildiğini sanıyordum” dedi. Belma Ağır, Serap Çakır’dan dara düştükleri durumda dar gelirlilere gereken desteğin sağlanmasını istedi.

40 oyum da Serap Çakır’a

Ali Yaşar, Akse Sapağı’nda karşılaştığı Serap Çakır’ı ailesi ve yakın çevresiyle birlikte desteklediklerini belirtip, “Benim bu seçimde 40 oyum var. Hepsinden namus sözü aldım. 40 oyun tamamı Serap Çakır’ın” dedi.

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ