Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4823 TL
  • 6.2239 TL
  • 7.2797 TL
Kocaeli Zirve
“Getir projeyi” dediğimiz için imarda mimar değiliz!     
“Getir projeyi” dediğimiz için imarda mimar değiliz!     
Sektör
Aktan Uslu
10 Ocak 2019 Perşembe 00:19
  • 1272
  • 0

“Getir projeyi” dediğimiz için imarda mimar değiliz!     

Mimarlar Odası Gebze Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Nilay Çelikel’den proje denetimi açılımı.. Bir dönem Gebze Belediyesi’nde de çalışan Çelikel, “Getir projeyi dediğimiz için imarda mimar değiliz” dedi

İçinde bulunduğumuz yerel seçim döneminin en nitelikle belediye başkan adayı ağırlamalarından birine her seçim döneminde olduğu gibi yine TMMOB Gebze Bileşenleri ev sahipliği yaptı. İYİ Parti Gebze Belediye Başkan adayı Yrd.Doç.Dr. Burcu Çetinkaya’nın ağırlandığı pazartesi akşamki randevu TMMOB bileşenlerinin Gebze temsilcilerinin birbirinden ilginç tespitlerine sahne oldu.

Toplantıda bir ara, ‘Proje denetimi’ gündemi geldi. Bir dönem Gebze Belediyesi’nde de görev yapan Mimarlar Odası Gebze Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Nilay Çelikel şunları kaydetti:

“Yasalar yıllardır var. Elbette bunlara uyacağız edeceğiz ama bunu kullanmak, inisiyatif ve sorumluluk alabilmek çok önemli.

Proje denetlemek çok önemli ve çok basit bir şey. Ben hala imarda (Gebze Belediyesi İmar Müdürlüğü’nü kast ediyor) mimar olsam, ‘Hayır arkadaşım. Getireceksiniz projenizi buraya’ derim. Ama zaten biz öyle dediğimiz için imarda mimar değiliz.

Başka yerlerde başka şeyler yapıyoruz ama biraz önce sözü edilen skomisyonlarda mutlaka mimar mühendis olmalı. Ancak nitelikli ve işlevsel bir komisyon olacak. Ahmet Kadı’nın söylediği gibi; dönen çarkın mühendisi değil çark döndüren mühendis olacak. Aksi taktirde komisyonun tamamının mühendislerden olması durumunda dahi hiçbir şey vermiyorsa, bana göre (içinde mühendis olmayan komisyondan) çok farkı yoktur.”

 

DİĞER HABERLER

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a “Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a “Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen ‘Bölgesel İstişare Toplantısı’nda bölgenin sorun ve çözüm önerilerine ilişkin dosya sunan Başkan Bulut, “Kentimizi ve ülkemizi dünyada hak ettiği konuma taşıma inancımızdan ve yolumuzdan kesinlikle dönmeyeceğiz. Bu hedef projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. KOTO olarak, kentimizin ve ülkemizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz” dedi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ