KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Hukukçu Solak Darıca Meclisi’ne aday adayı      
Hukukçu Solak Darıca Meclisi’ne aday adayı      
Sektör
Aktan Uslu
11 Şubat 2019 Pazartesi 18:56
  • 1250
  • 0

Hukukçu Solak Darıca Meclisi’ne aday adayı      

İYİ Parti Darıca İlçe Başkan Yardımcısı Avukat  Çağrı Solak belediye meclisi aday adaylığı için dosyasını teslim etti. Solak önce listeyi sonra meclisi Millet İttifakı zemininden zorlayacak

Yerel seçimlere Millet İttifakı çatısı altında, CHP adayı Yakup Törk’ü destekleyerek giren İYİ Parti Darıca İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulu üyesi Avukat Çağrı Solak, belediye meclisi için aday adaylığı başvuru dosyasını İYİ Parti Darıca İlçe Başkanı Özer Yıldız’a teslim etti. Yıldız dosyayı teslim alırken memnuniyetini ifade edip, “Allah Darıcamız için hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin” dileğinde bulundu.

ELİMDEN GELEN KATKIYI GÖSTERECEĞİM

Avukat Çağrı Solak adaylığına ilişkin değerlendirmesinde, “Seçimi inşallah Millet İttifakı’nın adayı Yakup Törk ile kazanacağız. Ben de ilçemizin hak ettiği yere gelebilmesi için hukukçu kimliğimle elimden gelen desteği göstereceğim. Hukukçu kimliğimin de meclis çalışmalarına katkısı olacak” dedi.

ÇAĞRI SOLAK KİMDİR

1985 Erzurum/Şenkaya doğumlu olan Çağrı Solak ilk ve orta tahsilini memleketinde, liseyi Erzincan’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldu.

Aktif siyasete HAS Parti’de başladı. Recep Kaya’nın ilçe başkanlığı döneminde iki yıl ilçe başkan yardımcılığı yaptı. Bu parti kendi fesih edip AKP’ye dâhil olduğunda siyasete ara verdi.

İYİ Parti’nin kurulması ile birlikte aktif siyasete yine döndü. Özer Yıldız başkanlığındaki atanan ilçe yönetiminde basın yayından sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak görev üstlendi.

Gebze’de 10 yıldır serbest avukatlık ve son zamanlarda arabuluculuk yapan Çağrı Solak, iyi derecede İngilizce biliyor. Solak, evli ve iki çocuk babası.

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ