KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
Hukukçu Solak Darıca Meclisi’ne aday adayı      
Hukukçu Solak Darıca Meclisi’ne aday adayı      
Sektör
Aktan Uslu
11 Şubat 2019 Pazartesi 18:56
  • 3028
  • 0

Hukukçu Solak Darıca Meclisi’ne aday adayı      

İYİ Parti Darıca İlçe Başkan Yardımcısı Avukat  Çağrı Solak belediye meclisi aday adaylığı için dosyasını teslim etti. Solak önce listeyi sonra meclisi Millet İttifakı zemininden zorlayacak

Yerel seçimlere Millet İttifakı çatısı altında, CHP adayı Yakup Törk’ü destekleyerek giren İYİ Parti Darıca İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulu üyesi Avukat Çağrı Solak, belediye meclisi için aday adaylığı başvuru dosyasını İYİ Parti Darıca İlçe Başkanı Özer Yıldız’a teslim etti. Yıldız dosyayı teslim alırken memnuniyetini ifade edip, “Allah Darıcamız için hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin” dileğinde bulundu.

ELİMDEN GELEN KATKIYI GÖSTERECEĞİM

Avukat Çağrı Solak adaylığına ilişkin değerlendirmesinde, “Seçimi inşallah Millet İttifakı’nın adayı Yakup Törk ile kazanacağız. Ben de ilçemizin hak ettiği yere gelebilmesi için hukukçu kimliğimle elimden gelen desteği göstereceğim. Hukukçu kimliğimin de meclis çalışmalarına katkısı olacak” dedi.

ÇAĞRI SOLAK KİMDİR

1985 Erzurum/Şenkaya doğumlu olan Çağrı Solak ilk ve orta tahsilini memleketinde, liseyi Erzincan’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldu.

Aktif siyasete HAS Parti’de başladı. Recep Kaya’nın ilçe başkanlığı döneminde iki yıl ilçe başkan yardımcılığı yaptı. Bu parti kendi fesih edip AKP’ye dâhil olduğunda siyasete ara verdi.

İYİ Parti’nin kurulması ile birlikte aktif siyasete yine döndü. Özer Yıldız başkanlığındaki atanan ilçe yönetiminde basın yayından sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak görev üstlendi.

Gebze’de 10 yıldır serbest avukatlık ve son zamanlarda arabuluculuk yapan Çağrı Solak, iyi derecede İngilizce biliyor. Solak, evli ve iki çocuk babası.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ