KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Hyundai’ye büyük ilgi
Hyundai’ye büyük ilgi
Sektör
20 Kasım 2012 Salı 13:23
  • 1269
  • 0

Hyundai’ye büyük ilgi

Hyundai’nin su, hava ve topraktan esinlenilerek yaratılan 3 farklı otomobili, kapılarını 1-11 Kasım 2012 tarihlerinde ziyaretçilere açan olan İstanbul Auto Show 2012 – 14. Uluslararası Otomobil Fuarı’nda boy göstererek ilgi odağı oldu.

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDE DEVRİM 

Hyundai, Eylül ayı sonunda yapılan Paris Otomobil Fuarı`nda, ix35 Fuel Cell (Yakıt Hücreli Elektrikli Araç) modelinin 2012 sonunda seri üretimine başlayacağını ilk kez duyurdu. Gelişmiş teknolojiyle üretilen ix35 Fuel Cell, sadece hidrojen ile çalışıyor. Yakıt hücreleri bu hidrojeni elektriğe dönüştürerek aracın hareket etmesini sağlıyor ve bu işlem sonucunda hidrojen ile oksijenin tepkimeye girmesi nedeniyle sadece su açığa çıkarak çevreye hiç zarar verilmiyor. Global otomotiv endüstrisinde devrim niteliği taşıyan bu açıklamanın başrol oyuncusu olan ix35 FCEV, Paris`ten sonra ilk kez İstanbul Auto Show`da Türk tüketicisinin karşısına çıktı.
 
588 KM YOL
Hyundai ix35 Fuel Cell, Hidrojen dolumu yine yakıt dolumu gibi birkaç dakika süren ix35 Fuel Cell, 0`dan 100 km/s hıza 12,5 saniyede ulaşıyor, maksimum 160 km/s hıza çıkabiliyor ve arada başka bir doluma gerek duyulmaksızın tam 588 km yol yapabiliyor. Hidrojenle çalışan ve sadece su açığa çıkararak çevreyi hiç kirletmeyen yakıt hücreli ix35 Fuel Cell, markanın gelecekteki tasarım ve teknoloji felsefesini yansıtan ,
 
ELEKTRİKLİ ONIG KONSEPTİ
Ve doğadaki nesnelerden dizaynı oluşturulan elektrikli i-oniq konsepti spor hatcback tasarıma sahip olan otomobil İstanbul Oto Show 2012`nin en çok dikkat çeken otomobillerinden oldu. İlk kes Türk tüketicisi ile buluşan Hyundai`nin rüzgardan ilham alınarak hazırlanan yeni nesil Santa Fe modelleri tasarımı kadar motor senekleri ve yüksek teknolojisiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. 
 
BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Hyundai standında ayrıca Türkiye`de üretilen ve tüm Avrupa`ya ihraç edilen Yeni i20, Mart ayında satışına başlanan Yeni i30 ve wagon versiyonu i30 CW, Navigasyon sistemli yeni donanım paketleriyle satışa sunulan Elantra, ait olduğu segmentte tüm ihtiyaçlara cevap veren Accent Blue, Prestijin simgesi i40 ve SUV segmentinde tüm dengeleri değiştiren ix35 gibi model yelpazesinde yer alan tüm araçlar da 2`nci Salon`daki Hyundai standında büyük ilgi gördü.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ