Kocaeli Zirve
İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!
İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!
Sektör
20 Nisan 2018 Cuma 12:51
  • 5564
  • 1

İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!

İZAYDAŞ ile TES- İş arasındaki toplu sözleşme imzalandı. İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam yapıldı.

Ocak ayında başlayan ve 165 işçiyi ilgilendiren İZAYDAŞ- TES- İş arasında 2018 – 2019 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme imzalandı. Antikkapı’da gerçekleşen imza törenine İZAYDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, TES-İş Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, TES-İş Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol ve Yerel SEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun katılım gösterdi.

 

İZAYDAŞ önemli bir firma

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İZAYDAŞ önemli bir görev üstlenen firma. Görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor. Çöp depolama ve yakma alanı çok önemli. Çevreye ve insana asla zarar vermeden görevini yapıyor. Biz bunu son derece önemsiyor ona göre davranıyoruz” dedi.

 

 

Taşeronlar 2020’de kadroya girecek

Gebze’de çöp yakma tesisi planladıklarını söyleyen Karaosmanoğlu, “Gelecek sene Gebze bölgesinde çöp yakma tesisi yapmayı planlıyoruz. Taşıma maliyetleri çok yüksek. 2 bin ton çöp kapasitesi var. 165 işçimiz toplu iş sözleşmesinden yararlanacak. Kalan taşeron işçilerimiz 2020 yılında kadroya girecek. Biz işçimizin yanındayız. Bir belediyenin çalışanına ücret vermesi en büyük kazanımdır. Biriken ikramiye farklarımızı önümüzdeki hafta içinde vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Zammı enflasyonun üstüne çıkardık

Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sonlandırdı: “Adaletli olan enflasyonun altında olmaması. Biz zammı enflasyonun bir üstüne çıkardık. Enflasyon yüzde 11.92, biz yüzde 13 yapalım dedik. Alnımızın teri gibi helal olsun. İşçilerimiz daha huzurlu ve güvenli görevini yerine getirecek. Allah huzurumuzu bozmasın”

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Cates

Pis kokudan alilahya ve yuvam akarca durulmuyo söylenecek çok şey var

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Göz enfeksiyonu salgınına dikkat

Göz enfeksiyonu salgınına dikkat

Sonbahar ve kış aylarında özellikle mevsim geçişlerine bağlı olarak hasta olma riski artıyor. Toplu taşıma araçları, ofis ve kalabalık ortamlar ise hastalıkların hızla yayılarak salgına dönüşmesine sebep oluyor. Son günlerde birçok kişide görülen ‘adenoviral göz enfeksiyonu’nun da bu salgın hastalıklardan biri olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Burcu Usta Uslu, “Göz ve solunum sistemini etkileyen bu hastalık, mevsim geçişlerinde çok sık görülür. Gözlerde sulanma, yanma, batma gibi belirtiler ile başlayarak hızla tüm vücutta etkisini gösterir.  Hafife alınmamalı“ açıklamasında bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ