KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4581 TL
  • 6.2497 TL
  • 7.0274 TL
Kocaeli Zirve
İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!
İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!
Sektör
20 Nisan 2018 Cuma 12:51
  • 5762
  • 1

İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam!

İZAYDAŞ ile TES- İş arasındaki toplu sözleşme imzalandı. İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam yapıldı.

Ocak ayında başlayan ve 165 işçiyi ilgilendiren İZAYDAŞ- TES- İş arasında 2018 – 2019 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme imzalandı. Antikkapı’da gerçekleşen imza törenine İZAYDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, TES-İş Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, TES-İş Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol ve Yerel SEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun katılım gösterdi.

 

İZAYDAŞ önemli bir firma

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İZAYDAŞ önemli bir görev üstlenen firma. Görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor. Çöp depolama ve yakma alanı çok önemli. Çevreye ve insana asla zarar vermeden görevini yapıyor. Biz bunu son derece önemsiyor ona göre davranıyoruz” dedi.

 

 

Taşeronlar 2020’de kadroya girecek

Gebze’de çöp yakma tesisi planladıklarını söyleyen Karaosmanoğlu, “Gelecek sene Gebze bölgesinde çöp yakma tesisi yapmayı planlıyoruz. Taşıma maliyetleri çok yüksek. 2 bin ton çöp kapasitesi var. 165 işçimiz toplu iş sözleşmesinden yararlanacak. Kalan taşeron işçilerimiz 2020 yılında kadroya girecek. Biz işçimizin yanındayız. Bir belediyenin çalışanına ücret vermesi en büyük kazanımdır. Biriken ikramiye farklarımızı önümüzdeki hafta içinde vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Zammı enflasyonun üstüne çıkardık

Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sonlandırdı: “Adaletli olan enflasyonun altında olmaması. Biz zammı enflasyonun bir üstüne çıkardık. Enflasyon yüzde 11.92, biz yüzde 13 yapalım dedik. Alnımızın teri gibi helal olsun. İşçilerimiz daha huzurlu ve güvenli görevini yerine getirecek. Allah huzurumuzu bozmasın”

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Cates

Pis kokudan alilahya ve yuvam akarca durulmuyo söylenecek çok şey var

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ