KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
İzmirli Öykü için Gebze seferber oluyor
İzmirli Öykü için Gebze seferber oluyor
Sektör
Aktan Uslu
09 Ocak 2019 Çarşamba 16:29
  • 2137
  • 0

İzmirli Öykü için Gebze seferber oluyor

İzmir'de ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin ve onun gibi ilik bekleyenler için Gebze'de Eğitim-Sen öncülüğünde kök hücre ve kan bağışı yapılacak.

İzmir'de lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve onun gibi ilik bekleyenler için Gebze'de kök hücre ve kan bağışı yapılacak.

Kök hücre ve kan bağışı kampanyası Eğitim Sen Gebze Şubesi'nin çağrısıyla yarın (10 Ocak 2019 Perşembe) 12.00-18.00 saatleri arasında Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi önündeki Kızılay standında, 11 Ocak 2019 Cuma günü ise Gebze Kent Meydanı Kızılay standında yapılacak. Kök hücre ve kan bağışı kampanyası Kocaeli Kızılay Kan Bağış Merkezi aracılığıyla gerçekleşecek.

Eğitim-Sen Gebze Şube Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Öykü Arin’e ve ihtiyacı olan tüm çocuklara umut olabilirsiniz” denilerek ayrıca şu görüşlere yer verildi: “Öykü Arin için yalnızca iki aylık bir süre var. Henüz uygun donör bulunamadı. Öykü Arin zamanla yarışıyor, iki ay içinde kök hücre nakli olmak zorunda. Gebze'deki tüm üye ve dostlarımızı, kök hücre bağışı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve tüm lösemili çocuklar için kök hücre ve kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Yeni yılda Öykü Arin’e ve tüm lösemili çocuklara umut olalım.”   

Nasıl donör olunuyor

Donör olmak için Kızılay’a bir bilgi formu ve kan örneği vermek yeterli oluyor. Kan grubu ne olursa olsun donör olunabiliyor. 18-50 yaş arasındaki sağlıklı her birey bağışçı olabiliyor. 18-50 yaş arası, Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz, AİDS hastalıklarına yakalanmamış, kanser tanısı veya tedavisi almamış, kronik bir rahatsızlığı olmayan (sürekli ilaç almasını gerektiren bir durumu olmayan) herkes kök hücre/ilik bağışçısı yani donör olabilecek

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ