KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Karadeniz ve Sakarya rüzgârı esiyor
Karadeniz ve Sakarya rüzgârı esiyor
Sektör
20 Aralık 2012 Perşembe 11:00
  • 967
  • 0

Karadeniz ve Sakarya rüzgârı esiyor

Lezzetin adresi olan Aşina Çorba, çorba çeşitlerine ıslama köfte ve sucuklu kuru fasulyeyi katarak lezzet yolunda ilerlemeye devam ediyor

Kartepe Atakent Mahallesi No:40 adresinde 2 yıl önce açılan Aşina Çorba, lezzetli çorba ve yemekleriyle Kocaeli`nin parmakla gösterilen adresi oldu. İşletmeciliğini Hüseyin Aydın ve Ayhan Kulaksız`ın yaptığı Aşina Çorba, lezzetli ve bol çeşitli çorbalarından sonra şimdi de Adapazarı`na has ıslama köfte ve Çayeli`ye has kurufasulyesiyle hizmetine devam ediyor.


LEZZET DURAĞI
Özel ustalar tarafından yapılan 10 çeşit çorbayla hem ilimizde hem de sınır illerden gelen vatandaşın lezzet durağı olan Aşina Çorba, 6 çeşit ana yemeği ve birbirinden farklı tatlılarıyla her damağa hitap ediyor. 250 metrekare alanda 15 personeli ve 150 kişilik kapasitesiyle haftanın 7 günü, 24 saat hizmet veriyor.


GÜVEÇLERDE KURUFASULYE
Aşina Çorba, Karadeniz`in gözbebeği olan Çayeli`nden gelen kurufasulye ile lezzet çeşitlerine bir yenisini ekliyor. Özel güveçlerde özel ustalarla pişirilen kurufasulye daha şimdiden tadanların bir numarası oluyor.


BİR NUMARALI TERCİH
Çayeli Kurufasulyesi`nin yanında Sakarya`dan getirilen özel ekmeklerle yapılan ıslama köfte ise Kocaeli`nin vazgeçilmesi olacak. İl dışından da gelen seçkin kişilerin de yemek için geldiği Aşina Çorba, hijyen ve temizliğin yanında güler yüzlü hizmetiyle herkesin bir numaralı tercihi oluyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ