KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’nin ilk 5 yıldızlısı…
Kocaeli’nin ilk 5 yıldızlısı…
Sektör
20 Kasım 2012 Salı 11:43
  • 1341
  • 0

Kocaeli’nin ilk 5 yıldızlısı…

Kocaeli’nin en büyük kongre & toplantı oteli olan Emex Otel Kocaeli, deneyimli personelleriyle, üstün teknik donanımı ve ayrıcalıklı dünyasıyla tek sınırı hayal gücünüz olan toplantı ve organizasyonlar düzenliyor...

Sayısız yerli ve uluslararası şirkete ev sahipliği yapan Kocaeli, ekonomik ve ticari yoğunluğuyla iş otellerine talep yaratıyor. Ağırlıklı olarak iş seyahati nedeniyle gelen konukları ağırlayan şehir, bu yönüyle turizm yatırımcısının ilgisini çekiyor. Şehrin 5 yıldızlı otel ihtiyacına yanıt olarak faaliyet gösteren Emex Otel Kocaeli, Emex Group`un İstanbul Kartal`dan sonra ikinci oteli… Otel İzmit Fuarı, İnterteks Kongre merkezi, Outlet Center alışveriş merkezi ve körfez sanayi sitesi hemen yanında yer alıyor. Şehrin karmaşasından uzak fakat şehrin merkezine yakın lüks bir konaklama imkânı sunuyor.

 

DENİZ VE ŞEHİR MANZARALI
Körfez'e sıfır konumdaki otel, şehir  merkezine 5 dakikalık mesafede yer alıyor. Cengiz Topel Havaalanı'na 20, İstanbul Kadıköy ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na 40, Kartepe'ye 30 dakikalık mesafede. Pansiyon tipi oda-kahvaltı şeklinde hizmet sunan otelde hepsi deniz ve şehir manzaralı 170 oda bulunuyor. Otelde  tam donanımlı teknolojik imkânlar sunan 12 adet toplantı ve balo salonu, 10 bin metrekarelik toplantı ve banket alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, içinde Türk hamamı, sauna ve güzellik merkezi bulunan sağlık  kulübü, iki restoran, lobi ve havuz kenarında iki de bar var. 
 

ULUSLARARASI SEYAHAT ACENTELERİ
Emex Otel Kocaeli, özellikle İzmit'in sanayi şehri olmasından dolayı iş dünyasına ve iş insanlarına hitap ediyor. Otelin çalıştığı çok sayıda online ve kurumsal seyahat acentesi var. Bunlardan bir bölümü uluslararası seyahat acenteleri... Bağlı olduğu Internet Distribution System (IDS) ve Global Distribution System (GDS) ile çok yaygın tanıtım ve satış ağına sahip. Ayrıca Otel misafirleri, sosyal medyadan internete kadar pek  çok kanal üzerinden ilgili kişilere ulaşabiliyor. 
 

TÜRK HAMAMI, SAUNA VE GÜZELLİK MERKEZİ
Tüm konuklar, tesis içinde bulunan tenis kortu, halı saha, açık ve kapalı havuz, içinde Türk Hamamı, sauna, fitness ve güzellik merkezi gibi aktivite alanlarının bulunduğu sağlık kulübünden yararlanabiliyor. Hatta bu alanları, tesis  dışındaki misafirler de aylık ve yıllık üyeliklerle de  kullanabiliyor. Açık alanda düğün, nişan, mezuniyet, sünnet gibi çeşitli organizasyonlar yapılabiliyor. Açık alanda yaklaşık 3 bin kişiye oturmalı düzende yemek organize edilebiliyor. Firmalar motivasyon toplantıları, barbekü partileri gibi çeşitli temalarda etkinlikler düzenlenebiliyor.
 

KARTEPE VE İSTANBUL TURLARI
Lobide Kocaeli'ye özgü detayların bulunduğu bir hediyelik dükkanı, transfer ve banket organizasyonlarının düzenlendiği dükkanlar var. Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı'na araç ve helikopterle transfer sağlanabiliyor. Bunların yanı sıra hem Kocaeli'nin turizmini geliştirmek hem de konuklarına yeni keyifler katmak adına çeşitli aktiviteler düzenleniyor. Maşukiye-Sapanca turu, Kefken-Kerpe Karadeniz turu, kış mevsiminde ise kayak ve snowboard için Kartepe'ye turlar düzenlenebiliyor. İsteyen misafirlere İstanbul turu da yapılabiliyor. Yakın zamanda yamaç paraşütü ve helikopter turları düzenlemeyi planlayan otel uzun dönemli konuklarına da hobiler yaratmak amacıyla fotoğrafçılık, dans, aşçılık  gibi eğitim programları düzenlemeyi düşünüyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ