KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Komünistler Büyükşehir ve Gebze’de aday çıkarttı
Komünistler Büyükşehir ve Gebze’de aday çıkarttı
Sektör
Aktan Uslu
12 Şubat 2019 Salı 15:10
  • 4164
  • 0

Komünistler Büyükşehir ve Gebze’de aday çıkarttı

Türkiye Komünist Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde KBB için Mustafa Tozkoparan, Gebze için Nihat Baş ile yarışacak. Referansları Ovacık olacak

24 Haziran genel seçimlerine çeşitli gerekçelerle girmesi engellenen ancak, “Boyun eğme” sloganı ve Bu Düzen Değişmeli Platformu adıyla bağımsız adaylarla yarışan Türkiye Komünist Partisi yerel seçimlere adıyla, sanıyla, bir de referansla giriyor. Tunceli Ovacık Belediyesi’nin bu dönem Tunceli’den aday gösterilen ve toplumun istisnasız tüm kesimlerince takdirini toplayan Fatih Mehmet Maçoğlu, kuvvetle muhtemel referansları olacak.

TKP, Kocaeli’de Kocaeli Büyükşehir ve Gebze İlçe belediyeleri için aday gösterdi. Büyükşehir için Gebzeli işçi emeklisi Mustafa Tozkoparan yarışacak. Tozkoporan, 24 Haziran seçimlerinde Bu Düzen Değişmeli Platformu’nun Kocaeli bağımsız milletvekili adayı da olmuştu. Gebze Belediyesi için ise Nihat Baş aday gösterildi. 2018’in son ayında kızını evlendiren Nihat Baş, Gebze’de TKP için çaba sarf edecek.

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ