KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
İzmit, Ramazan’la şenlendi
İzmit, Ramazan’la şenlendi
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 13:14
  • 1278
  • 2

İzmit, Ramazan’la şenlendi

İzmit Belediyesi’nin Ramazan ayı dolayısıyla farklı noktalarda gerçekleştirdiği etkinlikler İzmit’i şenlendirdi

İzmit Belediyesi`nin düzenlediği etkinlikler sayesinde Ramazan akşamları dolu dolu yaşanıyor. Başta Fevziye Parkı`ndaki Ramazan Sokağı olmak üzere, gezici şovlarla mahallelerdeki vatandaşlar da bu coşkuyu doyasıya yaşıyor. İftar öncesi çocuklara yönelik oyunlar sahneleyen Kocaeli Çevre Tiyatrosu, gösterilerine iftar sonrasında devam ediyor. Çocukların oldukça keyifli dakikalar yaşamasına sebep olan Burak Sezen Şov ise Ramazan boyunca birçok farklı noktada gösteriler sunacak.
 

ÇUKURBAĞ RENKLENDİ
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`ın da takip ettiği etkinliklerde Kocaeli Çevre Tiyatrosu, Çukurbağ Mahallesi`nde gösteriler yaptı. Çukurbağ Kültürevi`nin bahçesinde yapılan etkinlikte kukla gösterileri, Hacivat-Karagöz ve çocuk tiyatrosu vardı. Başkan Doğan, Çukurbağlı çocuklara belediyenin çocuklara yönelik hizmetlerinden söz ederek, “Sizler için çocuk hakları masasını kurduk. Her türlü sorununuzu buraya rahatlıkla aktarabileceksiniz. Ayrıca Pişman Çocuk Dergisi`ni de her sayıda daha cazip hale getireceğiz” dedi. 
 

ANİMASYON GÖSTERİLERİ
Burak Sezen Çocuk Şov`un Doğu Kışla Parkı`ndaki gösterilerine ise çocuklar başta olmak üzere vatandaşın ilgisi yoğundu. Çeşitli animasyon gösterileri ve tiyatro oyununun sergilendiği şovu başkan Doğan ve belediye meclis üyesi İbrahim Elgin vatandaşlarla birlikte izledi. Başkan Doğan Doğukışla`da yine çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, “Geleneklerimizde önemli bir yeri olan Ramazan eğlencelerini eski tadında yaşatabilmek için sizlere farklı farklı etkinlikler düzenledik. Sizler bütün güzelliklere layıksınız” ifadelerini kullandı.
 

NASRETTİN`DEN FIKRALAR
Ramazan Sokağı`ndaki etkinlikler ise sıcak İzmit akşamlarına nostaljik bir tat katmayı sürdürüyor. Sokağın dekorasyonu ve animatörlerin canlandırdığı tiplerle ortaya çıkan ambiyans vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Sokak`ta en çok ilgi çeken bölümlerden birisi de Nasrettin Hoca köşesi oldu. Oturduğu yerden kendisini ziyarete gelenlerle sohbet eden  Hoca, maceralarını fıkra tadında ziyaretçilerine anlatıyor. Özellikle çocuklarla yakın diyaloğu olan Nasrettin Hoca anlattığı fıkralarla minik ziyaretçilerini kahkahaya boğuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ