KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Altın kulaçlar Seka’dan geçti
Altın kulaçlar Seka’dan geçti
Salon Sporları
17 Temmuz 2010 Cumartesi 15:40
  • 1182
  • 0

Altın kulaçlar Seka’dan geçti

Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3. Ayak Yüzme Yarışları’nda büyük bir heyecan yaşandı. 5 bin metre yarışlarında Bayanlarda Macaristanlı Eva Rsıztov birinci olurken Erkeklerde ise Almanya’dan Andreas Waschburger birinci oldu

BEKLENEN İLGİ GÖSTERİLMEDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin ev sahipliğinde yapılan Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3. Ayak Yarışmaları`na beklenen ilgi gösterilmedi. Şampiyonada İsrailli yüzücülerin start alacak olması nedeniyle geniş güvenlik önlemlerinin alındığı dikkatlerden kaçmadı. Yarışları AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, KASKF Başkanı Murat Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Türkiye Yüzme Federasyonu Genel Sekreteri Hakan Aktaş, Yönetim Kurulu üyeleri Nevzat Mutlutürk, Ahmet Uzun, Len Avrupa Yüzme Birliği Teknik Komite üyesi Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran, Yüzme Federasyonu İl temsilcisi Engin Kater ve milli sporcular yer aldı. Seka Parkta yapılan yarışmalara izleyici olarak pek fazla ilgi olmadı.


14 ÜLKEDEN 53 SPORCU KATILDI

Toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle amatör spora verilen destek doğrultusunda Avrupa Açık Deniz Yüzme Kupası 3. ayağını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Büyükakın, “Kocaeli`nin uluslararası spor arenasında öne çıkaracak olan bu organizasyon düzenliyoruz. Uzun değerlendirmeler sonucunda bu yarışların Kocaeli`de yapılması kararlaştırıldı. Open Water kategorisinde Avrupa`daki en başarılı sporcuların yüzeceği yarışlara 14 ülkeden 25 bayan ve 28 erkek olmak üzere 53 yüzücü katıldı.


SICAĞI SICAĞINA ÖDÜL TÖRENİ

Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3. Ayak Yüzme Yarışlarında büyük bir heyecan yaşandı. Seka Park`ta düzenlenen yarışmalarda Bayanlar ve Erkekler 5 bin metre açık deniz yüzme yarışmalarında yarışmalara katılan sporcular arasında kıyasıya bir çekişme yaşandı. Yarışmalar sonrasında ise Bayanlarda dereceye giren sporculara ödüllerin protokol tarafından verildi. Bayanlarda birinciliği Macaristanlı Eva Rsıztovaldı ikinciligi İspanyalı yüzücü Marta Recıo, üçüncülüğü ise Alman yücüsü İsabell Donath alırken, dördüncülüğü İsveçli yücüsü Swann Oberson, beşinciliği ispanyalı yüzücü Marta Mayol aldı. Erkeklerde Almanyalı sporcu Andreas Waschburger aldı. İkinciliği Cezayirli sporcu Kvetoslav Svoboda ikinciliği aldı. Üçüncülüğü Alman yüzücü Manuel Belzer, döndüncülüğü İrlandalı yüzücü Bryan Chnıstopher aldı. Beşinciliği ise Alman yüzücü Hendrık Rıjkens aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ