27 Mayıs 2018 Pazar 04:20
KOTSİAD yeni binasını açtı
KOTSİAD yeni binasını açtı
Sektör
Nabi Yazıcı
16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:48
  • 882
  • 0

KOTSİAD yeni binasını açtı

Başkanlığını Meral Artuç Dinçoğlu’nun yaptığı Kocaeli Tüm Sanayici ve İş İnsanları Derneği Tütünçiftlik Güney Mahallesi Taner Sokak Numara 4’te ki yeni yerine taşındı. Yeni dernek binasının açılışına kalabalık protokol gurubu katıldı.

KOTSİAD’ın yeni binasının açılış töreni adeta siyasi partilerin buluşma noktası haline geldi. Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Başkan Yardımcıları İsa Taş ve Faruk Denli, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, KOCKİD ve Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, KAI Vakfı Başkanı Mehmet Irak, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, SP İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, DP İlçe Başkanı Cemil Çoruh, İYİ Parti İlçe Başkanı Naci Kara, parti yöneticileri, Milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK başkan ve temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Meral Artuç Dinçoğlu yaptı ve yeni yerlerinde daha etkili çalışmalara imza atacaklarını söyleyerek, katılımlarından dolayı konuklara teşekkür etti.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran konuşmasında, İsrail’in katliamını hatırlatarak, “Müslümanlar bir olmadıkça dünyada akan kan durmayacaktır. İsrail’i bu katliam nedeniyle lanetle kınıyoruz” dedi.

Kaymakam Hasan Hüseyin Can’da konuşmasında, bu tür derneklerin ekonomide ki önemine değinerek, “Bu tür organizasyonlar ticaretin önünün açılması ve yeni hizmet alanları için önemlidir. İlçemizde ki sanayi ve ticaretin gelişmesi için hizmet verecek olan bu kuruluşların önemli çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Ülkemizin aşa ve işe ihtiyacı var ve bu oluşumların ticaret alanlarının büyümesinde görev alması gerekiyor” dedi.

Konuşmalardan sonra derneğin açılış kurdelesi kalabalık protokol gurubu tarafından kesildi ve konuklara sokakta kurulan masalarda ikramlarda bulunuldu. Derneğin eski yeri yarımca Mimar Sinan Mahallesi Bağlar Caddesi’nde yer alıyordu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

27 Mayıs 1925
Türk din adamı, çevirmen, hattat, aynı zamanda Okan Bayülgen'in dedesi olan Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır vefat etti.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir