Kocaeli Zirve
KOTSİAD yeni binasını açtı
KOTSİAD yeni binasını açtı
Sektör
Nabi Yazıcı
16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:48
  • 1279
  • 0

KOTSİAD yeni binasını açtı

Başkanlığını Meral Artuç Dinçoğlu’nun yaptığı Kocaeli Tüm Sanayici ve İş İnsanları Derneği Tütünçiftlik Güney Mahallesi Taner Sokak Numara 4’te ki yeni yerine taşındı. Yeni dernek binasının açılışına kalabalık protokol gurubu katıldı.

KOTSİAD’ın yeni binasının açılış töreni adeta siyasi partilerin buluşma noktası haline geldi. Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Başkan Yardımcıları İsa Taş ve Faruk Denli, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, KOCKİD ve Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, KAI Vakfı Başkanı Mehmet Irak, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, SP İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, DP İlçe Başkanı Cemil Çoruh, İYİ Parti İlçe Başkanı Naci Kara, parti yöneticileri, Milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK başkan ve temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Meral Artuç Dinçoğlu yaptı ve yeni yerlerinde daha etkili çalışmalara imza atacaklarını söyleyerek, katılımlarından dolayı konuklara teşekkür etti.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran konuşmasında, İsrail’in katliamını hatırlatarak, “Müslümanlar bir olmadıkça dünyada akan kan durmayacaktır. İsrail’i bu katliam nedeniyle lanetle kınıyoruz” dedi.

Kaymakam Hasan Hüseyin Can’da konuşmasında, bu tür derneklerin ekonomide ki önemine değinerek, “Bu tür organizasyonlar ticaretin önünün açılması ve yeni hizmet alanları için önemlidir. İlçemizde ki sanayi ve ticaretin gelişmesi için hizmet verecek olan bu kuruluşların önemli çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Ülkemizin aşa ve işe ihtiyacı var ve bu oluşumların ticaret alanlarının büyümesinde görev alması gerekiyor” dedi.

Konuşmalardan sonra derneğin açılış kurdelesi kalabalık protokol gurubu tarafından kesildi ve konuklara sokakta kurulan masalarda ikramlarda bulunuldu. Derneğin eski yeri yarımca Mimar Sinan Mahallesi Bağlar Caddesi’nde yer alıyordu.

DİĞER HABERLER

Göz enfeksiyonu salgınına dikkat

Göz enfeksiyonu salgınına dikkat

Sonbahar ve kış aylarında özellikle mevsim geçişlerine bağlı olarak hasta olma riski artıyor. Toplu taşıma araçları, ofis ve kalabalık ortamlar ise hastalıkların hızla yayılarak salgına dönüşmesine sebep oluyor. Son günlerde birçok kişide görülen ‘adenoviral göz enfeksiyonu’nun da bu salgın hastalıklardan biri olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Burcu Usta Uslu, “Göz ve solunum sistemini etkileyen bu hastalık, mevsim geçişlerinde çok sık görülür. Gözlerde sulanma, yanma, batma gibi belirtiler ile başlayarak hızla tüm vücutta etkisini gösterir.  Hafife alınmamalı“ açıklamasında bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ