KOTSİAD yeni binasını açtı
KOTSİAD yeni binasını açtı
Sektör
Nabi Yazıcı
16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:48
  • 1120
  • 0

KOTSİAD yeni binasını açtı

Başkanlığını Meral Artuç Dinçoğlu’nun yaptığı Kocaeli Tüm Sanayici ve İş İnsanları Derneği Tütünçiftlik Güney Mahallesi Taner Sokak Numara 4’te ki yeni yerine taşındı. Yeni dernek binasının açılışına kalabalık protokol gurubu katıldı.

KOTSİAD’ın yeni binasının açılış töreni adeta siyasi partilerin buluşma noktası haline geldi. Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Başkan Yardımcıları İsa Taş ve Faruk Denli, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, KOCKİD ve Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, KAI Vakfı Başkanı Mehmet Irak, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, SP İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, DP İlçe Başkanı Cemil Çoruh, İYİ Parti İlçe Başkanı Naci Kara, parti yöneticileri, Milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK başkan ve temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Meral Artuç Dinçoğlu yaptı ve yeni yerlerinde daha etkili çalışmalara imza atacaklarını söyleyerek, katılımlarından dolayı konuklara teşekkür etti.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran konuşmasında, İsrail’in katliamını hatırlatarak, “Müslümanlar bir olmadıkça dünyada akan kan durmayacaktır. İsrail’i bu katliam nedeniyle lanetle kınıyoruz” dedi.

Kaymakam Hasan Hüseyin Can’da konuşmasında, bu tür derneklerin ekonomide ki önemine değinerek, “Bu tür organizasyonlar ticaretin önünün açılması ve yeni hizmet alanları için önemlidir. İlçemizde ki sanayi ve ticaretin gelişmesi için hizmet verecek olan bu kuruluşların önemli çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Ülkemizin aşa ve işe ihtiyacı var ve bu oluşumların ticaret alanlarının büyümesinde görev alması gerekiyor” dedi.

Konuşmalardan sonra derneğin açılış kurdelesi kalabalık protokol gurubu tarafından kesildi ve konuklara sokakta kurulan masalarda ikramlarda bulunuldu. Derneğin eski yeri yarımca Mimar Sinan Mahallesi Bağlar Caddesi’nde yer alıyordu.

DİĞER HABERLER

KOTO, ekonomi için yol haritası çıkartacak

KOTO, ekonomi için yol haritası çıkartacak

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, dolar kurunda yaşanan hareketlilikle ilgili açıklama yaptı. Başkan Bulut, dolardaki dalgalanmanın kent ekonomisi üzerinde etkisini ölçmek üzere raporlama çalışmalarına da başlayacaklarını ifade ederek şu ifadelere yer verdi; “24 Haziran seçimlerini izleyen süreçte ve özellikle Ağustos ayında TL’nin dolar ve avro karşısındaki hızlı değer kaybı, iktisadi veriler ve gelişmelerle izahı mümkün olmayan sağlıksız fiyatlamalar biçimini almıştır.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Alikahyalılar’dan İZAYDAŞ’a karşı maskeli eylem

Yazan: İzmitli

Yorum: Recep Bilal ŞENGÜN dönemi yükselme ivmesi yakalayan İZAYDAŞ düşüşteymiş artık. Embesil İşletme Müdürüde ŞENGÜN yönetimi dönemi kırılan rekorları ekarte etmek için saçma rekor denemeleri ile İZAYDAŞ'a çeşitli zararlar veriyormuş,operatörlerin bu denemelerde patlama yaşatıkları ve ölüm tehlikesi atlattıkları oluyormuş.

Alikahyalılar’dan İZAYDAŞ’a karşı maskeli eylem

Yazan: İzmitli

Yorum: Fikri IŞIK'ın Siyasi kararla oy kaygısıyla provakatörlerden korkarak kapattırdığı Gebze Dilovası Çöp depolama alanıda açılmalı,İZAYDAŞ'taki mevcut Çöp depo alanının yetmediği söyleniyor. Yapılacak olan Evsel Çöp yakma fabrikasıda çorak verimsiz olan bu arazide yapılmalı ,zaten buraya milyonlar harcanarak yeni çöp depo alanları yapılmış kapatılması ile harcanan paralar boşa gitmiş. SARAÇ ve Avanesinin başarısız olduğu söyleniyor zaten fabrikayıda doğru,dürüst işletemiyorlarmış,Recep Bilal ŞENGÜN-

“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”

Yazan: Cemil Karademir

Yorum: Sevgili izaydaş lütfen artık bacanı da al ve git . kelime oyunları kimseyi kandıramazsın.

“Yer gösterilsin okul yaptıracağım”

Yazan: Ersin kurak

Yorum: Tebrikler bunu belediye bile düşğnmemişken şengül hanım ı kutluyorum

 “9 günlük tatil gözden geçirilmeli”

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: ne yapalım dini bayramımız kurban bayramını kutlamayalımmı? bunumu demek istiyorsun. tatil yaparak dış güçlere mesaj verilemezmi.. umrumuzda değilsiniz demek olmazmı bu tatil aynı zamanda. tatili iptal etseler bu sefer bayramda tatil olmazmı yaygarası yapmayacağınız ne malum...

“Hamile tutuklular serbest bırakılsın”

Yazan: mehmet çakmaz

Yorum: sayın vekilimizin önergesini doğru buluyorum

Alikahyalılar İZAYDAŞ’a karşı birleşti!

Yazan: İsmail PARLAK

Yorum: Bu fragnandı

Kuzey Marmara Otoyolu’nda iş cinayeti!

Yazan: Isci

Yorum: Kuzey marmara otp yolu eşittir osmangazi köprüsü. O köprüde yapılırken bir çok işçi hayatini kaybetti. Sonra biz size yol yaptık... siz ilk önce halkınızın canını dusunun

Alikahyalılar İZAYDAŞ’a karşı birleşti!

Yazan: Alikahyali

Yorum: Bu kadar yetmez. Bu halk daha fazla şey yapmalı. Alikahya unutuluyor her seferinde... gözler oraya çevrilmeli bir an once

Ülkeyi krize sürükleyenler faturayı ödemelidir

Yazan: Esra aydin

Yorum: Arzu hanım küçük bir partiye göre çok iyi konulara değiniyor. Ancak yazdıkları ve okudukları metinler keşke daha halktan olsa...

KENT REHBERİ