KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Lezzet dünyası Çeto Kebap Yuvam Akarca’da
Lezzet dünyası Çeto Kebap Yuvam Akarca’da
Sektör
20 Kasım 2012 Salı 08:56
  • 3970
  • 0

Lezzet dünyası Çeto Kebap Yuvam Akarca’da

Küçük yaşlarda çıraklıkla aşçılığa başlayan ve Şanlıurfa’ya damgasını vuran Mahmut Usta, çocukluk arkadaşı Çetin Zerenoğlu ile birlikte İzmit Yuvam Akarca girişinde 27 çeşit kebap yapan Çeto Kebap’ı işletiyor

1973 yılında Şanlıurfa`da çıraklıkla başladığı aşçılıkta kendisini kanıtlayan ve aşçılığın doruğuna çıkan Mahmut Usta, Körfez 95 Evlerde Dergah Kebap`ı işleten çocukluk arkadaşı Çetin Zerenoğlu ile birlikte İzmit Yuvam Akarca girişinde Çeto Kebap`ı açtı. Çocuk yaşlarda Şanlıurfa Viranşehir`de aşçı çırağı olarak mesleğe adım atan Mahmut Usta, 2002 yılına kadar her türlü kebap çeşidini yapmayı profesyonel manada öğrendi ve adını tüm Urfa`ya duyurdu.

 
ŞANLIURFA`YA DAMGA VURDU
2000 yılında Şanlıurfa`da Hira adlı restoranı açan Mahmut Usta, hem restoranı işletti hem de yıllarca edindiği tecrübelerden Urfalılara birbirinden güzel kebaplar ve et yemekleri hazırladı. Şanlıurfa`ya damgasını vuran Mahmut Usta, 2012 yılına kadar burada işletmeciliğini sürdürdü. Kebap ustası Mahmut Usta, işini daha da ilerletmek için yeni arayışlara girince yolu İzmit`e düştü.
 
DAVET ÜZERİNE İZMİT`E GELDİ
Körfez 95 Evlerde bulunan Dergâh Kebap`ın sahibi Çetin Zerenoğlu`nun kendisini Kocaeli`ye çağırması üzerine İzmit`e gelen Mahmut Usta, çocukluk arkadaşı Çetin Zerenoğlu ile birlikte İzmit Yuvam Akarca girişi Ankara Caddesi Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında bulunan ve daha önce Değirmen Kebap olarak faaliyet gösteren üç katlı ve bahçeli iş yerini devraldı. 
 
ÜÇ KATLI 500 KİŞİ KAPASİTELİ
Mahmut Usta ve Çetin Zerenoğlu 2012 yılı başında devraldıkları iş yerine Çeto Kebap adını verdi. Üç katlı ve bahçeli olan Çeto Kebap oldukça havadar bir iç mekâna sahip. Yaz ayları ve güzel havalar için geniş bir bahçesi bulunan Çeto Kebap`ın bahçesi 400 kişi kapasiteli. Üç katlı iç mekânla birlikte Çeto Kebap aynı anda 500 kişiyi güzel bir şekilde ağırlayacak kapasiteye sahip. 
 
TERBİYELİ ETLERDEN KEBABA
Sabahları 07.00`de açılan Çeto Kebap`ta her gün saat 09.00`da serpme köy kahvaltısı hazırlanıyor. Akşam 23.00`e kadar açık kalan Çeto Kebap`ta menüler, köylerde yetiştirilen sığırlardan özenle seçilerek veteriner hekim kontrolünde mezbaha nede kesildikten sonra Çeto Kebap`ın mutfağına geliyor. Burada özel soslarla ve baharatlarla terbiye edilen etler, Mahmut Usta`nın maharetli elleriyle mükemmel kebaplara dönüşüyor.
 
27 ÇEŞİT KEBABIYLA LEZZET DÜNYASI
Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin ve Diyarbakır yörelerine ait menülerin ağırlıkta olduğu menüler hazırlayan Çeto Kebap`ın işletmecisi ve ustası Mahmut Usta, 27 çeşit kebabıyla İzmitlilere muhteşem bir lezzet sofrası sunuyor. Mahmut Usta`nın maharetli ellerinde kebaba dönen etler, yiyenin damağında doyumsuz bir lezzet bırakıyor.  Çeto Kebap`ın alanında deneyimli 15 personeli Mahmut Usta`nın kebaplarını İzmitlilere ulaştırıyor. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ