KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Necmi Bulut, Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi
Necmi Bulut, Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi
Sektör
16 Mayıs 2018 Çarşamba 15:28
  • 1272
  • 0

Necmi Bulut, Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu, hafta başında Ankara’da gerçekleştirildi.

2 günlük genel kurul TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında; TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, konseyler, oda, borsa başkanları ve delegelerin Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunmasıyla başladı.

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde devam eden kurula; Kocaeli iş hayatını temsilen; Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Erenkaya, KOTO TOBB Delegeleri; Abdin Öztürk, Adnan Sancak, Ali Suat Birer, Cafer Kozluca, Haluk Mamik, Hasan Kanca, Hasan Kaya, Hüseyin Avni Aslan, Hüseyin Eryaşar, Kerim Bayramoğlu, Medet Aydın, Murat Aydın, Oktay Alkan, Uğur Demir, Yaşar Can ve Oda Genel Sekreteri Mert Anlıpak yer aldı.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tek aday olduğu genel kurulda 74. genel kurul'da yapılan seçimde, geçerli oyların tamamını alarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi. KOTO Başkanı Bulut ise, Ticaret Odaları Konseyi’ne seçildi. 74. Genel Kurulu değerlendiren Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, “Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bir kez daha başkan seçilen Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutluyoruz. Vizyon projeleriyle oda ve borsaların, yol göstericisi olan TOBB’un büyüme yolculuğu hız kesmeden devam edecek. Bizler de Ticaret Odaları Konseyi’nde Odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için çalışacağız” dedi.

 

Başkan Bulut, TOBB Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nu da tebrik etti. Hisarcıklıoğlu, 4 yıllığına TOBB Başkanı oldu. TOBB Başkanlığına ilk kez 16 Haziran 2001'de seçilen Hisarcıklıoğlu, beşinci kez bu görevi yürütecek.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ