KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Ova’da meydan iki adaya kaldı!
Ova’da meydan iki adaya kaldı!
Sektör
Aktan Uslu
11 Şubat 2019 Pazartesi 19:06
  • 1031
  • 0

Ova’da meydan iki adaya kaldı!

Dilovası’nda HDP’nin Saadet adayı Ercan Dalkılıç lehine henüz aday adaylığı sürecinde çekilmesinden bir gün sonra CHP adayı Kemal Memiş de aynı tavırla çekildi. 31 Mart’ta AKP’li Hamza Şayir, Cumhur İttifakı adayı olarak yarışacak. İYİ Parti sürpriz yapmazsa, Saadetli Ercan Dalkılıç üç partili Millet İttifakı’nın HDP destekli adayı olacak

Dilovası’nda olağanüstü bir İYİ Parti sürprizi yaşanmazsa Dilovası’nda belediye başkanlığı yarışı Cumhur İttifakı’nın AKP’li adayı Hamza Şayir ile günümüz itibariyle iki partili Millet İttifakı’nın Saadet Partili adayı Ercan Dalkılıç arasında geçecek.

İLK ADAYDI İLK ÇEKİLEN OLDU

CHP’den Dilovası Belediye Başkan adaylığı geçen sonbaharda açıklanan ve yarışa en önce dâhil olan Avukat Kemal Memiş, yarıştan ilk çekilen aday oldu. CHP İl Başkanı Avukat Cengiz Sarıbay, Memiş’in geçen yerel seçimde de CHP’den belediye başkan adayı olan Saadet Partisi adayı Ercan Dalkılıç lehine çekildiğini doğruladı. Sarıbay sorumuz üzerine Parti Meclisi’nden de gereken onayın alındığını kaydetti.

AYDEMİR: KARARA SAYGILIYIZ

CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ilk başta konu üzerine görüş belirtmedi. Daha sonra kendisi arayan Aydemir, “İl Başkanımız Cengiz Sarıbay ile de görüştük. Gelinen aşamada alınan karara saygılıyız. Gereğini yerine getirecek, desteğimizi sunacağız” dedi.  

MEMİŞ MAKUL KARŞILADI

Adaylığı düşen Avukat Kemal Memiş ilçe ve il örgüt yönetimlerinin kararının üst düzeyde de kabul gördüğünü öne sürüp karara muhalif olmadı. Memiş’in de yerel seçimde Dalkılıç lehine çalışacağına yüksek olasılık veriliyor.

TOPLANIYOR

İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz ise temkinli konuştu. Yılmaz İlçe yönetiminin bu akşam toplanacağını belirtip tutumlarını belli edeceklerini söylemekle yetindi.

Bilindiği üzere HDP Dilovası İlçe Örgütü de seçimde aday çıkartmayacağını, Ercan Dalkılıç lehine tavır aldıklarını açıklamıştı.

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ