KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
Öykü için Gebze seferber Çayırova sırada bekliyor
Öykü için Gebze seferber Çayırova sırada bekliyor
Sektör
Aktan Uslu
12 Ocak 2019 Cumartesi 18:13
  • 917
  • 0

Öykü için Gebze seferber Çayırova sırada bekliyor

İzmirli lösemi hastası 3.5 yaşındaki Öykü Arin için başlatılan Gebze’de başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası bu hafta sonu da sürecek. Kampanya 15 Ocak Salı günü Çayırova’da sürecek

İzmir’de lösemi hastası teşhisi konulan ve kök hücre nakli bekleyen 3.5 yaşındaki Öykü Arin için Eğitim-Sen Gebze Şubesi öncülüğündeki kök hücre ve kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü. Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda, Kızılay işbirliği ve Kızılay’a ait mobil kan toplama aracı içinde gerçekleşen kampanyaya ilgi yüzleri güldürdü. Bugün (12 Ocak Cumartesi) ve yarın da yine bağışlar kabul edilecek. Öte yandan 15 Ocak Salı günü de Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi önünde kurulacak stantta da gün boyu bağışlar kabul edilecek. Kampanya sadece İzmirli küçük Öykü için değil emsal durumdaki çocukların ve ailelerinin derdine derman olmak için de sürdürülüyor. “Lösemi değil dayanışma çoğalsın. Çocuklarımız yaşasın” sloganlı kampanyanın diğer ilçelere de yayılacağı öngörülüyor. 

Kan bağışları 10.00 – 12.30 ve 13.30 – 17.30 saatlerinde kabul edilecek.

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Sosyal medyadan çay daveti

Sosyal medyadan çay daveti

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, pazar günü saat 17.00’de tweet attı, “Bu akşam saat 18.30 ile 20.30 arasında Maide Kafe Restoran’da olacağım. Gelmek sizden çaylar benden :)” diye yazdı. Kısa süre içerisinde Büyükakın’ın çağrısına yanıt veren vatandaşlar, Büyükakın’la Maide Kafe’de çay içip sohbet etti. Büyükakın “Bugün işimiz 17’ye doğru bitti, ‘Ne yapalım?’ diye sordum, ‘Dinlenebilirsiniz’ dediler. Dinlenmeye ihtiyacım vardı ama hemşerilerimle buluşup sohbet etmek istedim. Tweet atmak aklıma geldi. Hiç tanımadığımız insanlar geldi, çok güzel oldu” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ