KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ yine mağdur etti
SEDAŞ yine mağdur etti
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 14:43
  • 1892
  • 7

SEDAŞ yine mağdur etti

Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde ufak bir arıza nedeniyle bazı dükkanların elektrikleri kesildi. SEDAŞ görevlileri duruma 1 saat sonra müdahale edince esnaf çileden çıktı

Özelleştirilmesinin ardından sürekli vatandaşları mağdur eden SEDAŞ, yapılan şikayetlere ve eleştirilere rağmen bildiğini okumaya devam ediyor. Sıcak havaların etkisiyle son günlerde bazı trafolar patladı, bazı dükkanlarda ise elektrik arızasından kaynaklanan nedenlerle yangın çıktı.


Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde de sigortada meydana gelen ufak bir arıza nedeniyle bazı dükkanların elektrikleri kesildi. 1 saati aşkın süre kesik kalan ve bazı esnafların SEDAŞ`ı aramasına rağmen kısa sürede çözülecek bir arızaya uzun süre sonra müdahale eden SEDAŞ görevlileri, yaklaşık 5 dakikalık bir çalışmanın ardından sigortadan kaynaklanan arızayı çözdü. Görevlilerin arızaya uzun süre sonra müdahale etmesi ise bazı esnafları mağdur etti ve tepkisine neden oldu.
 

ESNAF TEPKİLİ
Cadde üzerinde faaliyet gösteren Peynirci Baba, kesintiden en fazla etkilenen işletme oldu. İşletme müdürü Mehmet Ali Benli, SEDAŞ`ı yaklaşık 1 saat önce aradığını ancak bu süre zarfında kimsenin gelmediğini belirterek, şunları söyledi: “Mağazamızda sıcağa dayanıklı olmayan peynir, kaşar, süt gibi kahvaltılık yiyecekler bulunuyor. Bu nedenle uzun süreli bir elektrik kesintisi peynirlerimizin erimesine, ürünlerimizin bozulmasına neden oluyor. Kısa sürede çözülebilecek bir arızaya bu kadar uzun sürede müdahale edilmesi bizleri mağdur etti” dedi. Peynirci Baba çalışanları da bir anda elektriklerin kesilmesine ve uzun süre onarılmamasına tepki gösterdi. Aynı cadde üzerinde bulunan gazetemizde de elektrikler kesilince işlerimizde bir saatlik bir aksama oldu. Özelleştirmeler yapılırken vatandaşların daha iyi hizmet alacağını ileri sürenlerin, bu iddalarını SEDAŞ tamamen çürütüyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ