KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4581 TL
  • 6.2497 TL
  • 7.0274 TL
Kocaeli Zirve
Sözleşme imzalandı 13 TL zam
Sözleşme imzalandı 13 TL zam
Sektör
16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:06
  • 1832
  • 0

Sözleşme imzalandı 13 TL zam

İzmit Belediyesi'nde 203 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza tören yapıldı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve Yerel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun üç yılı dolan sözleşmeye imza attılar.

 

İşçilerimizin memnun olması bizi de memnun ediyor

 

Yapılan sözleşmeye göre çalışanların ücretlerine birinci yıl için seyyanen 13.65 lira, ikinci ve üçüncü yılda enasyon+1 oranında zam yapıldı. Sosyal haklarda iyileştirmenin de yapıldığı sözleşmeye göre hizmet süresi 15 yıla kadar olanlara yevmiyelerine 40 kuruş, 15 yıl ve üstü olanların yevmiyelerine 60 kuruş ekleme yapacak. İmza töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “ Sözleşme belediyemize, çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Herkesin içine sinen ve alın yerini gözeten bir sözleşme yaptık. Anlaşmayı aslında birkaç ay evvel yapmıştık. Prosedürler için beklendi. Bazı konular vardı. O konuları da karşılıklı konuşarak hallettik. Sendikamızın isteklerine uygun bir sözleşme imzaladık. Bazen biz de sendika gibi düşünüyoruz. Kurum yapamayacağı şeyleri sözlerse onunda bir kıymeti yok Veremedikten sonra ne anlamı var. Kurum yapabilecekleri şeyleri yapabileceklerini vaat etmeli. İşçilerimizin memnun olması bizleri de mutlu ediyor.” Dedi

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy da “ İzmit Belediyemizle 4 ay süren toplu iş sözleşmesi görüşmemizi anlaşmayla noktaladık. Çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Belediye Başkanı işçi Haklarına gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum”

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ