KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
TMMOB Gebze’den kanser semineri
TMMOB Gebze’den kanser semineri
Sektör
Aktan Uslu
12 Şubat 2019 Salı 13:14
  • 724
  • 0

TMMOB Gebze’den kanser semineri

TMMOB Gebze bileşenleri, Gebze Ticaret Odası ve MedicalPark Gebze Hastanesi işbirliğinde, “Kanserde erken tanı hayat kurtarır” konulu seminer düzenleyecek

TMMOB Gebze bileşenleri, TMMOB’un özüne paralel şekilde hayata her alanda dokunmaya devam ediyor. Çağımızın en yakıcı sağlık vakası kansere de kayıtsız kalmayan TMMOB Gebze; yarın (13 Şubat Çarşamba) Gebze Ticaret Odası ve MedicalPark Gebze Hastanesi işbirliğinde, “Kanserde erken tanı hayat kurtarır” konulu seminer düzenleyecek. Gebze Ticaret Odası Konferans Salonu’ndaki seminer 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Seminere konuşmacı olarak Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Orhan Çelen, Medikal Onkoloji Uzmanı Doktor Aydın Çiltaş ve Psikoloji Uzmanı Psikolog Melis Kan katılacak.

Orhan Çelen, “Kanserde erken tanı neden önemlidir?”,  Aydın Çitaş, “Kanserde önyargılar” ve Melis Kan, “Kanser hastalarında ve hasta yakınlarında psikolojik destek” konularında konuşacak. Halka açık gerçekleşen seminere ilginin yoğun olması bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ