KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3811 TL
  • 6.0965 TL
  • 6.7421 TL
Kocaeli Zirve
Volkswagen Transporter Gölcük’te üretilecek!
Volkswagen Transporter Gölcük’te üretilecek!
Sektör
05 Aralık 2018 Çarşamba 16:32

Volkswagen Transporter Gölcük’te üretilecek!

Volkswagen Transporter Crafter ve Transporter’ın üretimini, Ford Otosan'ın Transit ve Custom üretimini gerçekleştirdiği Gölcük fabrikasında planlıyor

Amerikan otomotiv devi Ford Motor Company ile Alman otomotiv devi Volkswagen arasındaki stratejik işbirliği sonucunda dev firmalar 150 bin civarı ticari araç üretiminin bir kısmını Ford Otosan Gölcük fabrikasında yapacak.

Gölcük Türkiye’nin önemli üretim merkezi

2005 yılından bu yana ülkemizde en fazla ihracat yapan ilk 3 şirketi arasında yer alan Ford Otosan Gölcük ve Yeniköy ve bir kaç fabrikada faaliyet gösteriyor. 2017 sonunda 440.000 ticari araç, 75.000 adet motor üretim kapasitesi ile Ford Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim merkezi konumunda. Türkiye’nin ticari araç üretiminde yüzde 67 paya sahip olan firma 2017 sonunda 373.007 adet üretime ulaştı.

DİĞER HABERLER

 “Tekerler durmadan esnafın sesi duyulsun”

 “Tekerler durmadan esnafın sesi duyulsun”

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, artan maliyetler, yakıt giderleri, vergiler ve cezalarla mücadele etmeye çalışan nakliyeci esnafının çok zor durumda olduğunu ve dönen tekerlerin durmasına az kaldığını ifade ederek, “Şoför esnafı ülkesini sever, vatanseverdir. Nakliyeci esnafının birçok sorunla uğraşıyor ve artık ayakta kalamaz hale geldi. Dönen tekerler tamamen durmadan esnafın ses duyulmalı” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu