Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Yakup Törk’ten Atatürk’ü anma mesajı
Yakup Törk’ten Atatürk’ü anma mesajı
Sektör
09 Kasım 2018 Cuma 01:26
  • 1613
  • 0

Yakup Törk’ten Atatürk’ü anma mesajı

İnşaat Mühendisi Yakup Törk, Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 80.yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Törk mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizi kurtaran ve muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak devrimleri gerçekleştiren büyük Atatürk'ün önünde saygıyla eğiliyorum. Barışın ve özgürlüğün ve bağımsızlığın bir halk için ne denli önemli olduğunu bugün yaşadıklarımızla daha iyi anlıyoruz. Bilimin, sanatın ve uygarlığın olmadığı bir toplumun cehaletin pençesinde nasıl kıvrandığını görüyoruz. Bugün Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği ülküden uzaklaşmanın nelere mal olacağının farkında olmayanlar veya kasten bilmezden gelenler büyük bir gaflet içindeler. Bizler Atamızın ölüm yıl dönümünde diyoruz ki, asla Cumhuriyetten ve ilkelerinden ödün vermeden kurmuş olduğun tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini yeniden inşa edeceğiz. Rahat uyu Atam daha bizler tükenmedik, bilesin ki izindeyiz. Ve senin eserin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

 

DİĞER HABERLER

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a “Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a “Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen ‘Bölgesel İstişare Toplantısı’nda bölgenin sorun ve çözüm önerilerine ilişkin dosya sunan Başkan Bulut, “Kentimizi ve ülkemizi dünyada hak ettiği konuma taşıma inancımızdan ve yolumuzdan kesinlikle dönmeyeceğiz. Bu hedef projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. KOTO olarak, kentimizin ve ülkemizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz” dedi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ